CHP’li Torun ve Öztunç, İzmir’de partilerinin Utku Bayramı etkinliğine katıldı

CHP umumi başbuğ yardımcıları Seyit Torun ve Uca Öztunç, partilerinin İzmir İl Başkanlığı tarafından 30 Ağustos Galebe Bayramı nedeniyle düzenlediği programa katılım etti.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki etkinlikte, tevakki etmek duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra CHP İl Başkanı Bahir Yücel, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Burada konuşan Torun, 30 Ağustos’un, engelleme edilmiş bir ülkenin istiklal destanı olduğunu belirtti.

Bu dönemde demokrasiyi ortadan kaldırmaya çalışanların, hakkı hukuku gözetmeyenlerin var olduğunu öne süren Torun, “Tığ dikine muvaffak olmak zorundayız. Bilcümle alay malay başaracağız, gelişigüzel savaşım edeceğiz. Bu ülkenin sorunlarını çözecek olan hem resülmal hem âdem birikimi var. Yegâne benzeri şeye ihtiyacımız var, kaynakları doğru yerde kullanmaya, akıllıca yönetilmeye. İnşallah onu birlikte yapılacak geçmiş seçimde ortaya koyacağız.” dedi.

Uca Öztunç ise iktidara geleceklerine inandıklarını ifade ederek, “Ondan sonraları hep beraber, daha nazik coşkuyla, hem hezel hem de kurtuluş sene dönümlerimizi kutlayacağız. İnşallah önümüzdeki yıl 30 Ağustos’a geldiğimizde ben iktidar partisinin milletvekili yerine, sizler dahi kuvvet partisinin üyeleri olarak burada bulunacaksınız.” diye konuştu.

“Barışı miras bıraktı”

İzmir Büyükşehir Şehremini Bronz Soyer de İzmir’in kurtuluşunun 100’üncü yılı zımnında billboardlara astıkları, “Barışın İkinci Yüzyılı” bağlanmış afişlere gelen tepkilere değindi.

Kalıcı zaferlerin pusulasının daima barışı gösterdiğini dile getiren Soyer, şunları kaydetti:

“Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, daima kavilleşmek için savaştı. Bunun tersini yapmanın ise kıya olduğunu söyledi. Bu inanç ve kararlılıkla, milletimize sadece tarihin bildirme balaban zaferini değil tıpkısı zamanda yüz yıldır süren barışı bırakıt bıraktı. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazandığımız nazik zaferin arkası sıra sağlanan barışa sımsıkı erbap çıkacağız. Hazar sözcüğünden huzursuz olanların iki yakası iki dünyada birlikte elimizde olacak.”

Etkinliğe CHP İzmir milletvekilleri, kaza şehremaneti başkanları ve partililer bile katıldı.

Share: