CHP’li Torun, Kılıçdaroğlu’nun Beklenen Reisicumhur Adaylığına Karadenizli’nin Yorumunu Açıkladı: “Geçmişte Endişeler Vardı, Ama Şimdi Yükselerek…

Malumat: TAMER ARDA ERŞİN- Alıcı: KEMAL SEVİNDİRİCİ

CHP Genel Başbuğ Yardımcısı Seyit Torun, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun belkili Reisicumhur adaylığına Karadenizlilerin bakışını; “Kesinlikle, bir zaman gâh endişeler, kaygılar vardı, amma o kaygılar bundan sonra gitti. Gelişigüzel sabık dolaşma yükselerek devam eden tıpkısı güven var. İçinde bulunduğumuz sorunları çözebilecek biricik ismin Eksiksizlik Kılıçdaroğlu olduğunu gittiğimiz birçok yerde duyuyoruz” diye açıkladı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun Giresun ziyaretini ZÜMRÜDÜANKA Bili Ajansı’na değerlendiren CHP Umumi Komutan Yardımcısı ve Ordu Saylav Seyit Torun, Kılıçdaroğlu’nun yavaş yavaş Türkiye’yi gezdiğini söyleyerek, “İktidarımızda Türkiye’nin sorunlarını lacerem çözebileceğimizi anlatıyor. İçinde bulunduğumuz olumsuzlukları lacerem giderebileceğimizi anlatıyor. Vatandaşta birlikte karşılık buluyor. Temas yerde ilgi güvenilmez boyutta. Rastgele gittiği yerde kesin vatandaşlarımızın ilgisi büyüyerek artıyor. Bu da iktidara geleceğimizin genişlik koca göstergesi” dedi.

Torun, yurttaşların hal istediğini kaydederek, Karadenizlilerin “geçmişten bu yana kandırıldığını” belirtti. Torun, sözlerine şöyle devam etti:

” Herhangi Bir seçimde Karadenizlinin, üreticilerimizin vaatlerle kandırıldığını, amme kaynaklarının Karadeniz Bölgesi’ne yetirince verilmediğinin birlikte burada vatandaşımız ifade ediyor. Biz üstelik bu sorunları çözmeye talibiz. Sayın Umumi Başkanımız bile biricik biricik bunları anlatıyor. Bire Bir fındık bölgesindeyiz. Fındığın sunu oylumlu rekoltesinin olduğu yerdeyiz. Giresun, Kalaba, Trabzon. Bu kesim arz çok fındık üreticisinin olduğu ve fındık rekoltesinin olduğu havza. Bittabi Düzce, Adapazarı o nahiye üstelik var amma üzülerek söylüyoruz. Değme yıl benzeri beklenti içerisinde üreticimiz. Herhangi Bir yıl tıpkısı rüya içerisinde. Amma taban denk açıklandıktan sonradan bile görüntü kırıklığı bitmeme ediyor.

Cumhur Reisi geldi, alabalık ile vala ile Erdoğan açıkladı. 54 liralık dedi, sonradan giydirilmiş dedi, 52 liraya düştü. Şimdi bile azade piyasada 43 lira. Yoz seçme sene üreticinin karşı teri sömürülüyor. Maalesef bire bir mutluluk düşünün tıpkısı ecnebi firmaya konfirmasyon olmuş durumda. Bizim bu fiyatı belirlememiz gerekirken, üreticinin alın terini bu iktidarın değerlendirmesi gerekirken, bire bir ecnebi firma değerlendiriyor. Bu birlikte adi kötü. Halkın iktidarını kurduğumuzda inanıyoruz kim Ulus Masası ile birlikte iktidara geldiğimizde, üreticinin karşı terinin karşılığını vereceğiz ve o yabancı alıcılara bağlı etmeyeceğiz. Üretecimiz birlikte karşı terinin karşılığını mutlaka takanak.”

Torun, Karadenizlilerin Kılıçdaroğlu’nun umulur Reisicumhur adaylığına şüphesiz baktığını ise şöyle anlattı:

“Kesinlikle, mukaddema bazen endişeler, kaygılar vardı, ama o kaygılar artık gitti. Değme güzeşte dönüş yükselerek bitmeme fail tıpkı büzük var. İçinde bulunduğumuz sorunları çözebilecek bir tane ismin Eksiksizlik Kılıçdaroğlu olduğunu gittiğimiz bir nice yerde duyuyoruz. Evveli ‘acaba’lar vardı, ‘Olabilir mi?’ diyerek aynı hastalık vardı. Deminden her musahabe ettiğimde, seçkin kere geldiğimde desteğin giderek arttığını ve bu konuda Türkiye’nin sorunlarını çözebilecek bir tane ismin Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu rapor ediyorlar.”Share: