CHP’li Tezcan: “(Istem Sakim Adası Milli Parkı ihalesi) Bu ihaleyi derhal fek edin, ‘çevre katliamına dur’ deyin”

CHP Umumi Komutan Yardımcısı ve Işıklı Saylav Bülent Tezcan, Görgülü’daki Istek Yarımadası Milli Parkı’nın ihaleyle ayrımsız işletmeye verildiğini belirterek, “Tarım ve Orman Bakanlığına çağrımızdır: Bu ihaleyi derhal fesih edin, ‘çevre katliamına dur’ deyin.” ifadelerini kullandı.

Tezcan, Meclis’te yaptığı basın toplantısında, Görgülü’daki Ikbal Yarımadası Milli Parkı’nın Türkiye’nin yer eşsiz bölgelerinden olduğunu kaydetti. Milli parkın, ihaleyle benzeri işletmeye verildiğini söyleyen Tezcan, söz konusu milli parkın “çevrenin nakız edilmesine ayn yumacak şekilde, kontrolsüz işletildiğini” öne sürdü. Ekincilik ve Orman Bakanlığına seslenen Tezcan, şöyle konuştu:

“Yapılan sözleşmeyle, işletmeciye milli parkta, dernek, dinleti, oyun kabil etkinlik yapma imkanı veriliyor. Milli parklarda ışık, curcunalı ve gürültü kirliliği, saf hayatın arz büyük zılgıt unsurlarından birisi. Şeb saat 00.00’a kadar konser, dernek üzere etkinlikler milli parklarda yapılamaz, yapılırsa orayı yok edersiniz. Yine tıpkısı yerde ateş tehlikesi zımnında 20 yıldan fazladır korluk yazmak yasak fakat bu işletmeciye, müşteriye korluk servisi imkanı veriliyor. Ekincilik ve Orman Bakanlığına çağrımızdır: Bu ihaleyi derhal halel edin. Bu ‘çevre katliamına dur’ deyin.”

Öte yandan Tezcan, Entelektüel’ın Söke ilçesi İŞKUR Büro Müdürü Ruz Fırat’ın, “YANLIŞSIZ Tümen Şekil Karar ve Yönetim Kurulu üyesi Ses Sarıbaş ile beraberindekileri, kurumu ziyaretleri sırasında kapıda karşılamadığı için kızağa alındığını” tez etti.

Tezcan, “Siz bürokrasiyi kendi kapı kulunuz kabil görmeye alışmış olabilirsiniz. Siz devleti, malınız kabilinden görmeye alışkın olabilirsiniz amma biz buna alışmayacağız. Arlı bürokratları dahi buna alıştıramayacaksınız.” dedi.

Share: