CHP’li Hür Özel’den DOĞRU Parti’ye anif reaksiyon: Şeker Hastalığı nerede?

CHP Kol Başkanvekili Müstakil Özel, zaman TBMM’de matbuat toplantısı düzenleyerek gündeme ilişik değerlendirmeler yaptı. Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Manisa’üstelik üzüm fiyatını açıklarken MHP MYK Üyesi Ulu Tayyare’tan düşün aldığını ifade ederken, “Recep Tayyip Erdoğan, üzüm fiyatı verirken Sezgin Baran Korkmaz’ın ahbabı Şanlı Tayyare’a soruyor. Bay Eksiksizlik da Hür Hususi’e soruyor. Özgür Hususi, kültür odalarının maliyeti 25, 35 TL olursa mülk kazanırlar, borçlarını öderler diyor. Recep Tayyip Erdoğan, üzümcünün düşmanına; Bay Eksiksizlik, üzümcünün dostuna soruyor. Bunu Türkiye’deki hep hareket ve işlemlerde bir şekilde temizlemek mümkün” diyerek eleştirdi.

Özel’in konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“GİRESUN’DAKİ İSYAN KAYDA DEĞERDİ”

Dün Giresun’daydık. Kocaman tıpkısı Giresun vardı. Sayın Genel Başkanımıza, partimize gösterilen rabıt; Giresun’daki başkaldırma kayda değerdi. Alelhusus fındık fiyatları… İlan edilen fiyatların çokça altında gerçekleşen alımlar ve fındık üreticisinin, Giresun’un, bütün Ordu’nun sıkıntısı mazi hem Kadro Toplantı’mıza hem esnaf ziyaretine hem bile Genel Başkanımızın yapmış olduğu hep sınırlanmış toplantılara yansıdı. CHP yerine kapalı tutulan Meclis’in esasen belirgin olması gerektiğini söyledik. Ama tığ bu Divan’in asıl muhalefet grubu yerine tatili değil çalışmayı yeğleme ettik.

O MİLLETVEKİLLERİNİN DURUMU AÇISINDAN ÇOKÇA ÜZÜCÜ

Meclis vabeste olduğu amacıyla Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın vaat ettiği, sava verdiği ama yapamadığı çok sayıda gelişim birikiyor. Bu elbette Divan iradesine aynı saygısızlık. AK Parti Grubu’nu mermi askerlerden dercetmek, kendilerine destek veren MHP Grubu’nun kendisinin hangi istediği, vatandaşa hangi bayram verdiği değil, sarayın ne karar verdiği yönünde görüş kullanacağını öngörmek o milletvekillerinin durumu açısından çokça üzücü.

PARTİSİNİN MİLLETVEKİLLERİNE SORDU; ‘BAKALIM FİYATIMIZI MANİSALILAR BEĞENECEK Mİ’ DEDİ

Bu Sedir’i kişi gündemine bilgili olan, vatandaşın sorunlarını dinleyen, yük, bakı görevini adına getiren ve bunu kimseden korkmadan yapabilecek aynı kuzuluk kavuşturmak için benzeri seçime ve ardından bile güçlendirilmiş vekil tümce ile ilişik geçiş döneminin yaşanmasına ihtiyaç olduğu örtüsüz. Fındık üreticisinin sorunu kabil benim seçme bölgem ama Manisa dışında Türkiye’birlikte 10’dan fazla ili ilgilendiren bir sorun var. Recep Tayyip Erdoğan, Manisa’ya geldi. Üzüm fiyatı açıkladı. Bu fiyatı açıklarken birlikte hem uyuşma ortakları MHP’nin Alaşehir’deki akıbet belediye komutan adayına hem bile zat partisinin milletvekillerine sordu. Bakalım fiyatımızı Manisalılar beğenecek mi dedi.

PİYASAYI ANCA BİR ALTÜST ETTİ Kİ ŞU ANDA MANİSA’DAHI 19, 20 TL’DEN ÜZÜM SATILIYOR

Hepsi larp beğenecek, beğenirler dediler. ve Recep Tayyip Erdoğan, 27 TL’lik ayrımsız bedel açıkladı. Meğerse sayın Umumi Başkanımız, Manisalılar ne istiyor diye Takım Toplantısı’nda bana sorduğunda ego üzümün maliyetinin 25 TL olduğunu, bunu de Manisa’daki bütün ekincilik odası başkanlarının, zarfında MHP’lisi var, AK Partilisi, CHP’lisi, İYİ Partilisi var, onların ayrı ayrı çalışmalarla belirlediğini, sayın Umumi Başkanımıza başlangıçta bildirmiştim. İki dolar karşılığı Türk lirası demiştik. O çevrim 35 TL idi. Recep Tayyip Erdoğan gelip, 9 numaralı üzüme 27 TL vereceğiz, taban fiyatımız bu olacak dedi. Maatteessüf bu açıklama piyasayı anca bir karmakarişik etti kim şu anda Manisa’bile 19, 20 TL’den üzüm satılıyor.

BUNLAR HOPPADAK VATANDAŞI PERİŞAN ETMEDİLER, KENDİLERİNİ ZENGİN ETTİLER

O dolaşma Recep Tayyip Erdoğan döndü, esasta üzüm üreticisi değil, üzüm ihracatçısı olan birisine, MHP’nin MYK üyesi olan, serencam seçimlerde Alaşehir Şehremaneti Komutan adayı olan Ali Tayyare’a sordu, ‘Kaç liradan üzüm alıyorsun?’ Dedi ki o ‘6 TL’den yaş üzüm alırım.’ İşte 4, 4,5 kilogram. Oradan 27 TL’yi bol benzeri fiyat adına hesaplamışlardı. Zaman hep Alaşehir, bütün Salihli, Sarıgöl biliyor, o pres 4 TL’den üzüm alıyor. Yani 4 TL’den üzüm aldıkları amacıyla zayıf üzümün zaten tabii namına piyasadaki fiyatı 17 TL olarak oluyor. Zaman cılız üzüm 19 TL’den, gözyaşı üzüm dedikleri gibi 6 TL’den değil, 4 TL’den alınıyor. Alaşehirli üzüm üreticisi dostunu, 2 dolar diyen CHP’liyi gördü, düşmanını de gördü. MHP’yi, onun MYK üyesini, SELIM Öğür’nin milletvekillerini üstelik gördü. Bunlar yalniz vatandaşı bakımsız etmediler, kendilerini varlıklı ettiler.

UÇAK, DÖNÜP DOLAŞIYORSUN BILE MHP MYK ÜYESİ SIFATIYLA, SEZGİN BARAN KORKMAZ’I NİYE ANMIYORSUN

Şanlı Uçak izah yapmış, tığ ona şunu sormuştuk; bak senin seçme kampanyana destek verenlere bak demiştik. Alaattin Bıçakçı orada, Mehmet Ağar orada, ‘cürüm işleri bakanı’ orada dedik, Korkut Eken orada dedik. Bu arkadaşların eş isimleri nerede geçiyor dedik, hep anladı. Antrparantez, ayrımsız üstelik Sezgin Baran Korkmaz orada dedik. Sabık hafta açıklama yapmış; birisi diyor ki terörle savaşım kahramanı, terörle mücadelede yaptığı işleri değil ki bilahare çevirdiği işlere laf ediyor kavim. Tıpkı tanesi diyor, çokça zer İçişleri Bakanı’mız, onun kimlerle fotoğrafı olduğu arasında. Mehmet Ağar’ın ne pozisyonlarda olduğu arasında. Alaattin Bıçakçı’nın birlikte hapisteyken şüphesiz aftan yararlanıp çıktığı, ne işlerle meşgul olduğu beyninde. Bunları söylemiş bütünü süper insan diyerek. Anne Sezgin Baran Korkmaz var, kampanyanın finansörü. Oğlunun sünnet töreninin kirvesi. Diyor kim ‘Küçük Uçak’ın kirvesi girmek beni çok bahtiyar etti, Uca Tayyare merhametli, babayiğit, kendisi Alaşehir üzere tıpkı şanstır.’ Intihap kampanyanda geldi destek verdi. Kampanyanda ödüller verdi. Ali Tayyare, dönüp dolaşıyorsun da MHP MYK üyesi sıfatıyla, Sezgin Baran Korkmaz’ı ne anmıyorsun?

ERDOĞAN, ÜZÜM FİYATI VERİRKEN SEZGİN YAĞMUR KORKMAZ’IN AHBABI ALİ UÇAK’A SORUYOR

DÜRÜST Tümen’nin umumi başkanı, suç örgütleri ile temasta, Türkiye’nin başını de iri belalara sokan ve Süleymanoğlu kaç deyince kaçan, Türkiye’ye tıpkı çağ önceki özel olarak çağırıp infirak ettikleri demin Türkiye’nin muhakeme etmek üzere istediği ama elinden kaçırdığı birisi ile aşna fişne olan, onun sponsorluğunda Alaşehir Belediyesi’ne hevesli ergin birisine soruyor, üzümcünün geleceğini. Recep Tayyip Erdoğan, üzüm fiyatı verirken Sezgin Yağmur Korkmaz’ın ahbabı Mürtefi Tayyare’a soruyor. Mösyö Eksiksizlik da Müstakil Özel’e soruyor. Müstakil Özel, tarım odalarının maliyeti 25, 35 TL olursa dünyalık kazanırlar, borçlarını öderler diyor. Recep Tayyip Erdoğan, üzümcünün düşmanına; Bay Kemal, üzümcünün dostuna soruyor. Bunu Türkiye’deki bütün gelişim ve işlemlerde aynı şekilde temizlemek cins.

BAKANLIK, CUMHURBAŞKANININ İMZALI MEKTUBUNU EVLERE SUNACAK

Giderayak pislik paçalarından akıyor. Eş Bakanlığı, ayrımsız tamim yayınladı. Tevzi yerleri malum. Diyor ki 2022 yılından başlayarak millî mülakat programımız var, yardım yapılan bütün evlere biricik yegâne gireceksiniz. O evlerde Cumhurbaşkanımızın imzalı mektubunu sunacaksınız. Cumhurbaşkanının mektubu, toplumsal yardım yapılan ailelere. Bu eleştirilince biz bu ziyareti rastgele sene yapıyorduk diyor. Cumhurbaşkanı, mektubunda bu uygulamayı ilk kez bu sene başlattık diyor. Yani bakanı yalanlıyor. Nezaret de zat yazısında bakanı doğrusu yalanlıyor. Cumhurbaşkanımızın mektubunu verin diyor.

ALLAH HİÇBİR SİYASETÇİYİ BUNLARA TENEZZÜL ŞAYAN KUZULUK DÜŞÜRMESİN

Mektup, 2002’den beri yaptıklarını anlatıyor. AKP propagandası. Düşünün bir ülkede yoksullar var, 2002’üstelik henüz azmış, 3 milyon aileye yardım yapıyorlarmış, deminden 5,9 milyon aileye derkenar bu. Yani yoksulluğu kaldırmak değil, yardım alan sülale sayısını iki katına çıkartmak ile övünen tıpkı ibret hükümet. Tığ size 2002’den beri şunları, bunları yapmış, ayrımsız oyu bize verin dememiş Recep Tayyip Erdoğan. Aynı partinin genel başkanının 2023 propaganda mektubunu Ocak Bakanlığı’nın 81 ildeki 975 ilçedeki temsilcilerinin tekerlek teker verimsiz ailelere gidip yaymaca yapacakları bir sürecin içerisindeyiz. Allah hiçbir siyasetçiyi bu arkaç, bu duruma düşürmesin. Bunlara tenezzül değer ağıl düşürmesin. Bunlara ne Erbakan tenezzül etti ne Süleyman Demirel ne Bülent Ecevit ne Turgut Özel tenezzül etmişti. Bir Zaman buna tenezzül eden bir tek siyasetçi namevcut.

ŞU ANDA GENIŞLIK ŞU, ŞEKER HASTALIĞI NEREDE, NAMEVCUT, PARA NEREDE NAMEVCUT

Giresun’dahi arıcılar geldiler, ‘DOĞRU Öğür eliyle dolandırıldık’ dediler. Ekincilik, Hayvancılık ve Arıcılık Platformu diye niteleyerek benzeri dünya var. Arıcılara, berduş şeker hastaliği taahhüttü ile Türkiye’nin ciharıyek beraberinde sene esasen itibaren para toplamışlar. 81 ilde yapmışlar. Umumi başkanları Mustafa Sarıoğlu, fahri genel başkanları DÜRÜST Tümen Kültürlü Milletvekili Dokuz Canlı Zor. Diyorlar kim şeker fiyatları çok arttı, siz bize paraları verin, tığ Cumhurbaşkanımızın yardımı ile lüzumlu görüşmeleri yaparak, ki yapıyorlar da sonra, size haleldar şeker alacağız, arıcıların ihtiyaç duyduğu şeker hastaliği bu enflasyondan etkilenmeyecek. Arıcılar bu krizden çıkışın yolunu Dayanabilen Müşkül’a güvenerek AKP’nin tıpkı milletvekilinin işin ortamında olduğunu görerek işin içine giriyorlar. Şu anda buut şu, şeker hastaliği nerede, bulunmayan, servet nerede yok. Paramı ver, dünyalık yok; şekerimi ver, şeker hastaliği namevcut. Arıcılar, pahalı şeker hastaliği almamak için yatırdıkları paralarından de oldular ve şimdi arılarına şeker hastaliği alamıyorlar. DOĞRU Öğür Saylav Kavi Çetince, ‘Benim bu konularla hiç ilgim bulunmayan’ demeye başlamış. Ama, toplumsal iletişim araçları hesabı anca söylemiyor. Çetin, toplumsal iletişim araçları hesabından TAHAP Genel Başkanı ile gelişigüzel bu amaçla Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısını görüşme etmiş. Tekrar Umumi Başkanı Mustafa Sarıoğlu ile çalışmaları birlikte değerlendirmiş. İkisinin fotoğrafı var. Alay Malay Türkiye Ekincilik, Hayvancılık Federasyonu enformasyon toplantısına katılmışlar. Yanlarında (AKP) İzmir Saylav Cemal Bekle üstelik varmış… ve şaşılmayacağı kabil yiğitlik vermek isteyen dolandırıcıların verdiği kadar Süleyman Soylu’ya gidip bindi istemişler. Cürüm işleri bakanımız dahi bu karenin içinde var.

BU PARALAR NE ANT ÖDENECEK, BU ŞEKERLER NE ANT VERİLECEK

Şimdi Dayanıklı Çetin diyor ki benim bu işlerle ilgim bulunmayan. TAHAP paraları toplamış, arıcıların şekerini vermiyor, Giresunlu arıcılar mazi isyandaydı. Bize 40’ın üzerinde ilden geldi. 81 ilde bunlar mülk toplamışlar ve ödememişler. AKP’nin sözcüsünden, grup başkanvekillerinden bu konuya tıpkısı vuzuh getirmelerini, bu nukut ne zaman ödenecek, bu şekerler hangi antlaşma verilecek bunu ayrımsız öğün henüz altını çizerek temenni ediyoruz.

CANDAN’I ŞİKAYET FAIL KİŞİ TOGO KULELERİNİN SAHİBİ

Devleti ülfet dışına çıkararak yönetmeye alışkan Süleyman Aristokrat, ki bunu muhtarlara da söylemişti, ‘yıkın evi, karar arkasından gelsin’ demişti. Mimarlar Odası Ankara Idarehane Başkanı Tezcan Karakuş Yürekten, onun başına gelenleri halkoyu ile tutmak durumundayız. İçişleri Bakanlığı Faziletli Sıkı Düzen Kurulu, Çankaya Belediyesi’nde çalışan Yürekten’ı, ‘belediyedeki işine gitmediği’ gerekçesiyle memuriyetten atmış. Içten’ı şikayet eden emanet TOGO kulelerinin sahibi. Çünkü Içtenlikle, onun başkanlığındaki Mimarlar Odası, başvuru yapmıştı. O müracaat sebebiyle TOGO kulelerindeki maslahat ortaya eski ve hız kararı ile haksızlık ortaya çıkmıştı.

DANIŞTAY KARARINA KARŞIN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, PERSONELİ SIFIR BİR GÖREVLI HAKKINDA BU KARARI VERMİŞ

TOGO kulelerinin sahibi sayın Samimi’ı şikayet etmiş, bunun üzerine Çankaya Belediyesi tıpkısı soruşturma başlatmış ve soruşturma sonucunda üzerine muamelat yapmaya lüzum görmemiş. Zira öyle işe gelmeme gibi aynı belirleme idmansız. Buna rağmen İçişleri Bakanlığı, denetmen yollamış, anket temenni etmiş, bakanlık vermiş. Hayat Danıştay’a başvurmuş; Danıştay soruşturmaya lüzumlu namevcut demiş. Bunu nakız etmiş. Danıştay kararına rağmen İçişleri Bakanlığı, önem kararını hiçe sayıp kişi personeli olmayan tıpkı memur üzerine bu kararı vermiş. Bu evvel vukuatları değil. KHK ile atılan olan ama OHAL Komisyonu vasıtasıyla göreve iade edilen personeli göreve başlatmıyor İçişleri Bakanlığı. Etki kararı ile göreve iadeli alanları dahi başlatmıyorlar. Bu konuda ombudsmana yapılan İçişleri Bakanlığı aleyhine sonuçlanıyor.

AKP’Yİ VIKAYE-İ İSLAM HAREKETİ DİYE BİR AKINTI YÖNLENDİRİYOR

Daha önceki 14 curcuna iptal etmişlerdi. Muhafaza – i İslam Hareketi… Biz nakız ettirdik deyip övünüyorlar. en son Fethiye’deki Çağdaş Fest fek edildi. Önümüzdeki seçimde oy kullanacak hep gençlere söylüyoruz, bilcümle tüvana kardeşlerimiz karın, tabir özgürlüğünün, sanatın hep yanındalar. AKP’yi Himaye-i İslam Hareketi diye ayrımsız akinti yönlendiriyor. Bu festivalleri bozma ettirip sonra bile karşısına geçip nesil atıyorlar. Sizlerle dalavere geçiyorlar… İptal edilen bu festivallere gidemeyen bilcümle zihayat kardeşlerim bilsin kim 20 sene ilk DÜRÜST Tümen geldiğinde bir tane curcuna halel edilmiyordu. 20 yıl evvel yapılan bu festivallerin bütünü bayındır bayındır yapılıyordu. 20 sene sonraları 10 katına çıkması lazımken Türkiye’da gençlere curcuna yaptırmayan ve onlara iftira fail aynı feraset var. AKP ve MHP’nin Türkiye’yi getirdiği noktada gençler curcuna yapamamakta, iktidara yakın sanatçı değilsen konserlerin tahrip edilmektedir. Bunları hem gençlere hem asıl-babalarına hem nenelerine-dedelerine şikayet ediyoruz. Çıktı bu işi çözerse sandıkta çoluk çocuk ve onların büyükleri çözer. Ne hız hangi ünsiyet hangi bizi dinliyorlar ne üstelik kendi içlerindeki birkaç tane sağduyu insanı dinliyorlar. Şuurlarını kaybetmiş durumdalar.

20 YILDA MARKAJCI BİR PARÇA ORTA VADELİ PROGRAMI NAMEVCUT

Yönetmeyecekleri bire bir zaman için Itidalli Vadeli Programı car yazar yapamadıklarını bize aile ödevi adına vermişler. Başımızla birlikte o Ölçülü Vadeli Program’de hangi taahhüt ediliyorsa onu ve daha iyisini yapmayı CHP taahhüt ediyor. Recep Tayyip Erdoğan, tek zül etmesin. 20 yılda markajci biricik Orta Vadeli Programı bulunmayan. Bire Bir tanesi tutak, 2025 hedefleri amacıyla, o üstelik tığ iktidarda olduğumuz için.”

“CHP’NİN GÖRÜŞLERİNİ SAYIN GENEL BAŞKAN, SAYIN PARTİ SÖZCÜMÜZ VE ÜÇ KOL BAŞKANVEKİLİ AÇIKLAR”

HDP’ye bakanlık verileceğine yönelik iddialar üstüne Hususi; “CHP’nin görüşlerini sayın Umumi Başbuğ, sayın Tümen Sözcümüz ve üç takım başkanvekili açıklar. CHP’nin somutlaşmış çıkışlı organlarında görüşülmüş, karara bağlanmış, MYK marifetiyle benimsenmiş ve sayın Genel Komutan tarafından kamuoyuna duyurulması uygun görülmüş görüşlerini üç ekip başkanvekilimiz, Öğür Sözcümüz ve sayın Umumi Komutan’dan duyabilirsiniz. Bunun dışında yapılan değerlendirmeler, ferdî değerlendirmelerdir. Bunun ötesinde yapılan temas öz spekülasyondur. Sayın Gürsel Tekin’in orada yaptığı açıklama de kendisinin ferdî değerlendirmesidir” dedi.Share: