Çaykur Rizespor-Eyüpspor maçının peşi sıra

Spor Bacak 1. Lig’in 9. haftasında sahasında Eyüpspor ile 0-0 berabere küsurat Çaykur Rizespor’un teknik direktörü Bülent Korkmaz, “Oyundan memnunum ama istediğimiz sonucu alamadık. Oynamaya bitmeme edeceğiz, yola devam.” dedi.

Korkmaz, maçın ardından planlı matbuat toplantısında, mücadelelerinden ufuk oyunculara teşekkür etti.

Maça ongun başladıklarına değinen Korkmaz, “75 zaman üstün oynadık. Sadece sonucu belirleyemedik. Son 15 dakikada istediğimiz verimi alamadık. Oyundan memnunum ama istediğimiz sonucu alamadık. Oynamaya devam edeceğiz, yola bitmeme.” diye konuştu.

Sonuç haftalarda maça domestik oyuncularla başlaması ile ilgilendiren Korkmaz, “Evcil yabancı oyuncu diyerek fark etmiyoruz. Oyuncular ellerinden geleni yapmaya çalışıyor. Sürecin kimi vakit geç olması, düzenin oturması, devir alıyor. Daha savuşmak üzere yola bitmeme edeceğiz. Kâh arkadaşlarımız ilerleyen haftalarda daha mebzul olacak.” ifadelerini kullandı.

Taraftarın kendisini istifaya çağırmasına kırgın olmadığını vurgulayan Korkmaz, hakaret olmadıktan bilahare kendisinden imdi ümit içinde olan taraftarın istifaya çağırmasının tabii olduğunu sözlerine ekledi.

Eyüpspor cephesi

İstanbul temsilcisinin maharet direktörü İbrahim Üzülmez, Rize deplasmanının temas topluluk üzere ağırlık olacağını kaydetti.

Üzülmez, serencam iki haftada gol yemeyen ve 2 yengi alan takıma cebin oynadıklarını belen ederek, şunları söyledi:

“İki takımında geçmiş yarıda haddinden fazla pozisyonu namevcut. İkinci yarı ise ızdırap başladık. İkinci nısıf geçmiş 20 zaman zarfında konum verdik, gol yiyebilirdik. 70’nci dakikadan sonradan ise oyunun kontrolü bizdeydi. Recep Niyaz ve Babel ile açık pozisyonlarımız vardı. Gaye Uçan girdikten sonraları birleştirme ataklar bulduk amma atamadık. Genel kendisine hakeza print bir deplasmanda 1 fakül değerlidir. Bazı Bazı kazanamıyorsanız kaybetmeyeceksiniz. Oyun kendisine tıpkı tık elan iyi olmalıyız. Az Buçuk henüz gelişmemiz gerekiyor. Temas maç bağımsız milletvekili şakak görmeleri takı oluşturuyor. Daha çok uğraş ederek camianın beklediği hedeflere aksetmek istiyoruz.”

Ligde şampiyona yarışının çekişmeli geçeceğine değinen Üzülmez, “Samsunspor serbest kadroya topluluk. Çaykur Rizespor sezona istediği kabilinden giremese dahi aşina oyuncularla yerleşmiş. Rizespor’da yabancı oyuncu oynamıyor amma Eğlence, Koray, Emirhan, Kubilay ile grup tecrübesi var. Sunturlu ayrımsız loda oluyor. Geride kalan 9 haftada 2 nokta barajını yakaladık amma çıktı istemeliyiz. Bu ligin şartlarında dövüşmek, zinde kalkmak zorundasınız.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: