Çameli’nde paraşüt pilotları ayrımsız birleriyle yarıştı

Denizli’nin Çameli ilçesinde Gönül Rahatlığı Paraşütü Civar Acun Kupası XC Open Yarışları önceki günü tamamlandı. Yaylacık Dağı’nda 2150 metre yükseklikten atlayan 71 sporcu, 85 kilometrelik pervaz böylece Burdur ili Gölhisar ilçesinde belirlenen alana inişlerini gerçekleştirdi.

Çameli Belediyesi vasıtasıyla tevhit edilen 8. Uluslararası Ekin, Turizm, Ekincilik ve Tabiat Sporları Festivali çerçevesinde, Yaylacık Dağı’ndan 2150 metre yükseklikten Makam Paraşütü Dolay Acun Kupası XC Open Yarışlarının evvel günü tamamlandı. Yarışmanın önceki gününde öğle vakti saatlerinde verilen bidayet ile 71 pilot atlayışını gerçekleştirdi. Paraşütçülerin rengarenk paraşütleri gökyüzünde görsel tıpkısı şölende oluşturdu. Pervaz amacıyla 112 Acil servis, UMKE ve AFAD eliyle birlikte güvenlik önlemi makbuz. Uçuş rotası üzere Yaylacık Dağından başlayan sporcular, Acıpayam ilçesine peşi sıra Burdur ili Gölhisar ilçesinde belirlenen alana baş aşağı gerçekleştirdi.

“Bu yıl domuzuna bir şampiyona olacak inşallah”

Dirlik Paraşütü Yöre Acun Kupası XC Open Yarışları hakkında hikmet veren Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, “2022 yılında Yamaç Paraşütü Ön Dünya Kupası yarışına eş sahipliği yapıyoruz. 18 ülkeden 80 sportmen ile bugün başlangıcımızı vermiş olduk. Ben sporcularımıza kazasız, belasız bire bir pervaz geçirmelerini talep ediyorum. Destek veren vekillerimize ve büyükşehrimize Yaylacık Sükûnet Paraşütü pistimizi arsıulusal standartlara kazandırmasıyla ilişkin pir projeler yaptık. Bugünde bunun meyvelerini alıyoruz. Belevi Mahallemizde mevcut Karadağ pervaz okulu ve pistimizi gerçekleştirmiş olduk. Yarışmaların haricinde da arkadaşlarımız burada vesika, ağırşak verilmesiyle ilişkin icraat yapıyorlar. Bu yıl iyicene tıpkı şampiyona olacak inşallah. Elan sonrasında ise acun kupasına aile sahipliği fora etmek istiyoruz” dedi.

“Yarışmayı iletilmek için uğraştık”

Yarışmaya İran’dan katılan Mohsen Mansouri, “Çekicilik çok güzeldi, komiteyede çok teşekkürname ederim. Haddinden Fazla iyice benzeri görevlendirme yapmışlar. Bu yarış görevinde yolda gelirken çok bol düşünecektik. Hem birlikte kontrolümüz haddinden fazla iyi olacaktı. Ara Sıra yerlerden hızlı uçmamız gerekiyordu. Yarışmayı gidermek için uğraştık. Haddinden Fazla fena hâlde geçti teşekkür ederim” diye konuştu. – DENİZLİ

Share: