Cali içkiden zehirlenme şüphesiyle ölenlerin sayısı 5’e yükseldi

Piremir ve Akçağlayan mahallelerinde 13 Kasım’üstelik alkol aldıktan sonra fenalaşmaları nedeniyle kaldırıldıkları Bursa Efdal İhtisas Yetişek ve Araştırı Hastanesi ile Çekirge Izzet Hastanesinde, yapmacıklı içkiden zehirlendikleri şüphesiyle tedaviye alınan 14 kişiden 3’ü müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

İKİ KİŞİ TUTUKLANDI

Bursa Inanma Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, cali içki üretiminde makbul ve metil etanol olduğu değerlendirilen maddeyi Bursa’da F.İ. ile sattığı doğacak sürülen R.A’yı gözaltına almıştı. İzmir Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri ise içkileri kargo eliyle İzmir’den R.A’ya gönderdiği tayin edilen O.Y’yi yakalamıştı.

Adliyeye irsal edilen iki kaknem, çıkarıldıkları gözetleyici hakimliklerce tutuklanmıştı.

ÖLENLERİN SAYISI 5’E YÜKSELDİ

Sahte içki içtikten sonradan kaldırıldığı Bursa Faziletkâr İhtisas Hastanesinde tedavisi bitmeme eden M.A. yaşamını yitirdi. Ş.C. (56), E.O, N.Ç. ve F.İ’nin peşi sıra M.A’nın de ölümüyle hayatını kaybedenlerin sayısı 5 oldu. K.İ, M.K, B.D, R.Ç, F.Ü, B.M, C.T, E.S. ve M.A’nın tedavileri ise Bursa Faziletli İhtisas Terbiye ve Araştırı Hastanesi ile Çekirge Mehabet Hastanesinde sürüyor. Bu kişilerden 2’sinin dirimlik tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Share: