Çağrı merkezini ‘arama rekoru’ afet eş yakalandı

Davet merkezini ‘arama rekoru’ afet karı yakalandı

-İki ayda 22 bin 217 yol davet merkezini aradı

ADIYAMAN – Adıyaman 112 Müstacel Çağrı Merkezi’ni iki ayda, 22 bin 217 misil arayarak hattı çalışır fail karı, mufassal süren çalışmanın böylelikle yakayı ele verdi.

Adıyaman’da bire bir kadın, sim kartı sıfır ve IMEI kaydı sıfır habersizce telefonuyla 112 Acil Çağrı Merkezini, iki kamer süresince daim taciz ve çalışır etti. Eş, 112 Ivedili çağrı Merkezi çalışanlarını canından bezdirdi. 14 Teşrinievvel ile 14 Ara tarihleri beyninde rekor sayıda yani 22 bin 217 öğün 112 Evgin Çağrı Merkezini aradı.

geceli gündüzlü demeden, günlük averaj 370 posta, yani 4 dakikada 1 yol, çağrı merkezini arayan şahsı belirleme edebilmek üzere polis güçleri, açıkgöz ve eşkal çalışanları seferber oldu.

Sim iri olmadığı üzere saha ve etiket tespiti yapılamayan şahsı temin etmek için çağrı karşılayıcılar kadını konuşturup bilgelik ahzetmek istedi. Sonsuz ayrımlı ve falsolu bilgiler veren kadının danışma esnasındaki arka sesler strateji edildi. Ayrıntılı süren tespit çalışmalarında kadının etiket bilgilerine ulaşıldı.

Uyanık ekipleri kadının ismini ve yaşadığı bölgenin tayin edilmesinin ardından evine her an, davet merkezini aradığı telefonu buldu. Kadına, 561 TL yönetsel para cezası uyguladı. 112 Müstacel Çarı Merkezi Müdürlüğü karı hakkında Cumhuriyet Altını Başsavcılığına cürüm duyurusunda bulunacak.

112 Ivedi Çarı Merkezi’ne 2022 yılı içerisinde mevrut çağrıların yüzde 66,5’nin asılsız ve cali çağrılardan oluştuğunu kaydeden Adıyaman 112 Acil Davet Merkezi Müdürü Seydi Körede, kadının rekor sayılacak tıpkısı sayıya ulaştığını kaydetti.

Adıyaman 112 Ivedili Çağrı Merkezi Müdürü Seydi Körede, “Evgin çağrı Merkezimize gelen çağrıların yüzde 66,5’ini uydurma ve yersiz çağrılar oluşturmaktadır. Serencam olarak 14 Ekim’den 14 Boşluk tarihleri beyninde merkezimizi 22 bin 217 yol arayarak huzursuz eden tıpkı güç ortaya imdi. Arkadaşlarımızın ve jandarmamızın ayrıntılı uğraşları ve tetik takipleri sonucunda şahsın kimliğini tayin ederek yakaladık. Jandarma eliyle yönetsel nakdî ceza uygulandı. Antrparantez Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağız. Bu güç 60 günde 22 bin 217 çarı yapıyor. Yani günde averaj 370 davet, her 4 dakikaya 1 davet demektir. geceli gündüzlü on paralık durmaksızın, bazen günler 750-800 öğün aradı. Fakat mufassal süren izlem sonrasında şahsı tespit ettik” dedi.

Share: