Büyük Önder Atatürk Edirne’de sevdiği şarkılarla anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Iri Alemdar Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 84. yılında sevdiği şarkıların seslendirildiği konserlerle anıldı.

Ekin ve Turizm Bakanlığı Edirne Celal Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu, 10 Kasım Atatürk’ü Yâd Günü ve Atatürk Haftası zımnında “Atatürk’ü Yâd Hususi Konseri” düzenledi.

Topluluğun Türkocağı Caddesi’ndeki binasında musahabe yönetmeni Halil Erseven yönetimindeki konserde Ulu Alemdar Atatürk’ün sevdiği nişane seslendirildi.

Konsere Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık ve eşi Gönül Kırbıyık, Süloğlu Kaymakamı Hür Kaya, Havsa Kaymakamı İsmail Hakkı Günindi, Edirne Firez ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, Edirne Ticaret ve Uran Odası Başkanı Sezai Irmak ve müzikseverler katıldı.

Edirne Belediyesi Çocuk Korusu bile Atatürk Kültür Sarayı ve Uray Konservatuarı’nda lider Yaşar Hususi yönetiminde Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün sevdiği şarkılarını seslendirdi.

Konseri Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve eşi Esra Gürkan bile dinledi.

Bu arada Cahillik ve Spor Müdürlüğünce üstelik ihtifal programları kapsamında “Atatürk’ü anma umum velespit turu” düzenlendi.

Atatürk Anıtı’ndan başlayan dolaşma Karaağaç’ta sona erdi.

Share: