Bursa’da ormandaki “koza kavgası” cinayeti davasında ide açıklandı

Bursa’nın Karacabey ilçesinde ormandan destursuz koza cem meselesinden iki takım arasında çıkan kavgada tıpkı kişinin hayatını kaybetmesine ait mevkuf yargılanan 5 sanığın 18’er yıla kadar hapsi istendi.

9. Ağır Ukubet Mahkemesi’ndeki duruşmaya sanıklardan Erhan Ö, Ahmet K. ve Murat A. ile taraf avukatları katıldı. Değişik sanıklar Yunus Y. ve Sedat Ö. ise cezaevinden Curcunalı ve Fon Enformatik Sistemi (SEGBİS) ile ifade verdi.

Önceki savunmalarını esasen fail sanıklar, haklarındaki suçlamaları reddetti.

Cumhuriyet savcısı, “düşünülerek kanlı” suçundan müebbet delik isteminde bulunulan 5 sanığın, nahak yere kımıldatma hükümleri uygulanarak 18’er yıla kadar hapisle cezalandırılması yönünde mülahaza verdi.

Sanıkların tutukluluğunun devamına karar veren mahkeme heyeti, mütalaaya ilgili beyanlarını hazırlamaları için taraflara süre verilmesi ve eksikliklerin giderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Olay

Karacabey ilçesinde güzeşte sene son teşrin ayında meydana mevrut olayda, Uğur A, Ahmet K, Erhan Ö, Yunus Y. ve Sedat Ö. rustik Okçular Mahallesi yakınındaki ormanlık alana koza toplamaya gitmiş, şüphelilerin sellemehüsselam koza toplamasına tepki gösteren mahalleliler ile bu ekip arasında tartışma çıkmıştı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine yaralanan Ceyhun Kırıcı (28) kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Zanlılardan Uğur A. tutuklanmış, özge 4 aynasız ise adli taharri şartlarıyla azade bırakılmıştı. Sanıklar hakkında “kasten cani” suçundan müebbet hapishane istemiyle sav açılmıştı. Ahir celselerde ayrıksı 4 kişinin de tutuklanmasına hükmedilmişti.

Share: