Bursa’da düzme içkiden zehirlenme şüphesiyle ölenlerin sayısı 6’ya yükseldi

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde sahte içkiden zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırılan bir kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ölenlerin sayısı 6’ya yükseldi.

Sahte bade içtikten bilahare kaldırıldığı Bursa Faziletli İhtisas Hastanesi’nde tedavisi devam eden E.S. yaşamını yitirdi. Ş.C. (56), E.O, N.Ç, F.İ. ve M.A’nın arkası sıra E.S’nin da ölümüyle hayatını kaybedenlerin sayısı 6 oldu.

K.İ, B.D, R.Ç, B.M, C.T. ve M.A’nın tedavileri ise Bursa Faziletli İhtisas Yetişek ve Araştırı Hastanesi ile Çekirge Çap Hastanesi’nde sürüyor, M.K. ve F.Ü. ise taburcu oldu.

Tedavisi süren kişilerden birinin entübe edildiği ve dirimlik tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Olayın geçmişi

Piremir ve Akçağlayan mahallelerinde 13 Kasım’da etanol aldıktan sonradan fenalaşmaları dolayısıyla kaldırıldıkları Bursa Yüksek İhtisas Yetişek ve Araştırma Hastanesi ile Çekirge Çap Hastanesinde, yapmacıklı içkiden zehirlendikleri şüphesiyle tedaviye alınan 14 kişiden 3’ü müdahaleye karşın kurtarılamamıştı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, sahte şarap üretiminde mergup ve metil etil alkol olduğu değerlendirilen maddeyi Bursa’da F.İ. ile sattığı doğacak sürülen R.A’yı gözaltına almıştı. İzmir Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Savaşım Şubesi ekipleri ise içkileri kargo aracılığıyla İzmir’den R.A’ya gönderdiği tayin edilen O.Y’yi yakalamıştı.

Adliyeye irsal edilen iki yabansı, çıkarıldıkları dideban hakimliklerce tutuklanmıştı.

Share: