Bursa’da düzme içkiden zehirlenme şüphesiyle ölenlerin sayısı 3’e yükseldi

Bursa’nın Saika ilçesinde sahte içkiden zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırılan benzeri kişinin henüz yaşamını yitirmesiyle ölenlerin sayısı 3’e yükseldi.

Cali içkiden zehirlendiği öne sürülen Ş.C. (56) ve E.O’nun peşi sıra hastanede tedavi gören N.Ç. bile hayatını kaybetti.

F.İ, K.İ, M.K, B.D, R.Ç, F.Ü, B.M, C.T, E.S, M.A. ve M.A’nın tedavileri ise Bursa Faziletkâr İhtisas Terbiye ve Araştırı Hastanesi ile Çekirge Büyüklük Hastanesi’nde devam ediyor. Bu kişilerden 4’ünün esenlik durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Bursa ve İzmir’de işler

Bursa Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri yaptıkları araştırmada, yapmacıklı şarap üretiminde mergup ve metil etil alkol olduğu değerlendirilen maddeyi Bursa’da R.A. ve hastanede tedavi gören F.İ’nin sattığını belirledi.

Ekipler, gerçekleştirdikleri operasyonda R.A’yı gözaltına aldı. Meşkûk, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye gönderme edildi.

Çalışmalarını sürdüren ekipler, R.A’nın içkileri kargo tarafından İzmir’deki O.Y’den aldığı tespit edildi. Bu kaba birlikte İzmir Güven Müdürlüğü Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince gerçekleştirilen operasyonla yakalandı.

O.Y’nin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Piremir ve Akçağlayan Mahallesi’nde etanol aldıktan sonraları fenalaşan 14 sevimli, 112 Ivedili Servis ekiplerince Bursa Erdemli İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Çekirge Oran Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Düzme içkiden zehirlendikleri şüphesiyle tedaviye alınanlardan Ş.Ç. ve E.O, müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

Share: