Bursa’da 112 ekipleri müstacel vakalara güdük sürede ulaşıyor

Bursa İl Keyif Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, acil vakalara kentlerde 10, kırsalda ise 30 dakikada idrak oranlarında yüzdelik 90’ın konusunda çıkıldığını ve ümranlı ülkelerdeki idrak sürelerinin yakalandığını bildirdi.

Yavuzyılmaz, Ivedili Keyif Hizmetleri Haftası zımnında yaptığı bağlanmış açıklamada, acil esenlik hizmetlerinin avlu ile ahiret yolculuğu arasındaki mufassal iz üstünde cansiparane fariza yaptıklarını anlatım etti.

Bu hizmetin, site merkezlerinden genişlik dudak noktalardaki köylere büyüklüğünde uzanan çokça şişman tıpkısı bakım olduğunu vurgulayan Yavuzyılmaz, “Hastalanmış ve yaralılara değme makule coğrafi ve iklim şartlarında bildirme güdük sürede ulaşabilmek üzere cansiparane cereyan etmektedirler. Bu alanda Bursa 112’mizde, geniş istasyon zehir ve hevesli ekiplerle vakalara kentlerde 10, kırsalda 30 dakikada erişme oranları yüzde 90’ın üzerine çıkarılarak, gelişmiş ülkelerdeki ulaşma süreleri yakalanmıştır.” değerlendirmesinde bulundu.

Bursa 112’nin 1254 personeliyle okunabilen müstacel afiyet hizmeti sunduğunu aktaran Yavuzyılmaz, şunları kaydetti:

“96 ivedi keyif hizmetleri istasyonumuz, 143 alışılagelen 2 dahi motosiklet ambulans ile vatandaşlarımıza 7 bölüm 24 saat akıcı ivedi afiyet hizmeti sunuyoruz. Bunu yaparken personellerimiz nazik ayrımsız özveri ve himmet ile çalışıyorlar. Bu hafta vesilesiyle hep 112 personelimizin haftası hümayun olsun diyor, Bursa’üstelik müstacel sağlık hizmetleri sürecinin yönetilmesinde emeği olan iş arkadaşlarımıza teşekkürname ediyorum.”

Trafikte ambulanslara el verilmesi üzerine bile uyarılarda kâin Yavuzyılmaz, “Trafikte cankurtaran siren sesini duyduğunuzda sakin olun. Hangi yönden geldiğini anlamaya çalışın. Yavaşlayın, vehleten fren yapmayın. Mümkünse aracınızı yolun kenarına çekin. Kavşaktaysanız yola çıkmadan ambulansın geçmesini bekleyin. ettirmek üzere abdestbozan değiştirecekseniz kategorik kurallara uyun. Çevir Sesi kullanın. Ambulans güvenle geçtikten sonradan yolunuza kurallara uyarak devam edin. Ambulansın peşinde hız yapmayın ve akla yatkın fren mesafesi bırakın.” ifadelerini kullandı.

Share: