Bu seçimde babalık ve güveyi yarışacak

Bu seçimde babalık ve damat yarışacak

BOLU Mudurnu Esnaf ve Sanatkarlar Emniyet ve Kefillik Kooperatifi Komutan namzetlik seçimine ayrımsız zaman kaldığında adaylar kaymakamlık ve yer gezilerine başladı.

Üç adayın yarışacağı başkanlık seçiminde dikkatleri calip adaylar atalık ile güveyi oldu. Seçimde Hulisi Diker, Mudurnu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı yerine göreve devam ederken, Mudurnu Esnaf Sanatkarlar Cesaret ve Kefalet Kooperatifinde 17 sene 3 ay görev yapmış Yönetim Kurul Başkanı olarak 19 familya 2023 günü yapılacak olan Mudurnu Esnaf ve Sanatkarlar Yüreklilik ve Kefillik Kooperatifi riyaset seçimine bile aday olduğunu açıkladı. Ancak karşısında de Mudurnu Taşıyıcılar kooperatifi umumi heyet başkanı olan damadı Zafer Kalıncı olması ilgi çekti.

“Biz bu sürece herkesin natürel hakkıdır diye niteleyerek bakıyoruz”

Esnaf ve münasebet ziyaretleri yaparak bilek damarı yoklayan Utku Kalıncı, “Adaylardan aynı tanesi Hulisi Diker benim kayınpederim olur. Benzeri tanesi da Doğan Havalı o üstelik çarkıt arkadaşım olur. Biz bu sürece herkesin natürel hakkıdır diyerek bakıyoruz. Bu pozisyonda atılmak ihtimal akıllıcasına olmadığı düşünülebilir ama kayınpederim de elan önceki bu nev görevlerde bulunmuş bundan sonra kendisinden bile tığ antlaşma kabul etmek amacıyla sahaya isabet bulunmaktayız. Bu aramızda ki gerginlikten falanca değil. Biz dahi imdi bu görevlere talibiz” dedi.

Share: