Btp Umumi Başkanı Hüseyin Baş’tan “10 Teşrinisani” Mesajı: “O Olmasaydı, Tek Zaferimizi Kutlayamayacaktık”

Bağımsız Milletvekili Türkiye Partisi (BTP) Umumi Başkanı Hüseyin Sarrafiye, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk için yayınladığı mesajda, “O olmasaydı ondan geçmiş tek zaferimizi kutlayamayacaktık. bu haysiyetle Atatürk’e cemaat çıkmak buyurmak, tarihimize eş geçmek demektir” dedi.

BTP Umumi Başkanı Hüseyin Ser, Celil Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84’üncü yıl dönümü dolayısıyla rey yayımladı. Sarrafiye’ın mesajı şöyle:

“Sevr’i yırtıp atan ve bize Türkiye Cumhuriyeti’ni bağış fail büyük şef Mustafa Kemal Atatürk’ü Hakk’a yürüyüşünün 84. yılında yağmur ve minnetle anıyorum.

O’nun hayatı, vatan topraklarının haçlı işgalinden kurtarılması mücadelesiydi. Askerlik mesleğine başladığı önceki günden akıbet nefesine büyüklüğünde, bu mücadelenin sayısız örneklerini sığdırdı 57 almanak yaşamına. Trablusgarp’tan Filistin’e, Çanakkale’den Maşrık Cephesine kadar seçme yerde o vardı. Söz Gelişi, Edirne’yi Bulgaristan’dan ansız kayran kolorduda görev yaptı, Conkbayırı’na ilerleyici düşman birliklerini O durdurdu, Gün Doğusu Cephesi’nde Bitlis ve Muş’u Ruslardan O kalın kafalı aldı. 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan milli savaş ateşini yakan üstelik, ‘manda ve siper akseptans edilemez’ diyen üstelik oydu.

“O OLMASAYDI ONDAN ÖNCEKİ HİÇBİR ZAFERİMİZİ KUTLAYAMAYACAKTIK”

O’nun önderliğinde Anadolu, haçlı çizmesinden temizlendi. Bursa’üstelik Osmangazi Türbesini tekmeleyen Yunan O’nun yardımıyla denize döküldü ve gine O’nun yardımıyla İstanbul baştan Türk yurdu haline getirildi.

O olmasaydı ondan esbak hiçbir zaferimizi kutlayamayacaktık! bu haysiyetle Atatürk’e eş çıkmak emretmek, tarihimize sahip geçmek demektir. Atatürk düşmanlığının perde gerisinde yatan de esasta O’nun bu misyonudur.  O’nun yenik ettiği, planlarını bozduğu haçlıların bugünkü uzantıları O’na saldırıyor.

“ATATÜRK RUHUNU KAYBEDERSEK YURTSAL KAYBEDERİZ”

Atatürk, Türk milletinin süper kahramanıdır. Atatürk’ü Türk milletine arz güzel anlatan rahmetli liderimiz Prof. Dr. Haydar Sarrafiye’ın ‘Hoş Geldin Atatürk’ kitabında yer kayran şu ifadeleri dikkatlerinize arz etmek istiyorum; ‘Atatürk vatandır, Atatürk bayraktır, Atatürk kamu bağımsızlıktır, Atatürk birleştirici harçtır.’ Gine Haydar Mebde’ın ifadesiyle ifade etmek isterim kim  ‘Atatürk ruhunu kaybedersek vatanı kaybederiz.’ Bu kurgu ile aynı kez elan Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyorum. Mutlak Türkiye Partisi kadroları, O’nun çizdiği yolda, gösterdiği hedefe makul mutlu yürüyüşünü sürgit sürdürecektir.”

Share: