Bozuk futbolcu Arda Turan, depremzede çocuklarla gösteri maçı yaptı

Eski milli futbolcu Arda Turan, Muğla’nın Marmaris ilçesinde depremzede çocuklarla gösteri maçına artık.

“Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelerden mevrut ayrıntılar için Marmaris Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, yaşananların etkisini düşürmek amacıyla etkinlik düzenledi.

Etkinlik kapsamında depremzede torunlar ile Marmarisli dallar, çarkıt futbolcu Ardıl Turan’ın üstelik biçim giydiği bire bir gösteri maçı yaptı.

Turan, depremzede ve Marmarisli dallar vasıtasıyla bağıntı gösterileri ve tezahüratlarla karşılandı.

Türk bayraklı, al ve beyaz formalı iki takımın karşılaşmasında Ardıl Turan, iki ekipte bile oynadı.

Karşılaşmayı izleyenler, maçın bitiş düdüğünün peşi sıra deprem bölgesine yeter olmak üzere sahaya oyuncak attı.

Müsabaka sonrası Ardıl Turan, çocuklarla bir tane yegâne ışık çektirdi. Turan, kendisine gösterilen ilgi zımnında çim sahadan bire bir saat sonradan ayrılabildi.

Turan, gazetecilere, Türk halkına kafa sağlığı ve eski olsun dileklerini iletti. Çocukların yüzlerinin gülmesiyle kendisinin birlikte bahtiyar olduğunu belirten Ardıl Turan, “Çok tehlikeli bire bir felaketten çıktık. Yaraları sarmaya çalışacağız. Üzerimize hangi düşerse düzenlemek yerine, kardeşlerimiz, dostlarımız, evlatlarımız üzere buradayız. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Allah insanımıza sabır versin.” dedi.

-“Yardımları, gerekseme listesini azaltmamamız lazım”

Arda Turan, Türk halkına yardımların sürmesi çağrısında bulunarak, sözlerine şöyle devam etti:

“Katiyen durmamamız, yardımları, ihtiyaç listesini azaltmamamız geçişsiz. Sonuna büyüklüğünde bu mücadeleye devam etmemiz geçişsiz. Neresi, hangi müzaheret kuruluşu olursa olsun, iyilikten tek ahit kötülük gelmez. Herkesin iyi niyetle bereketli şeyler yazmak istediğini düşünüyorum. O yüzden birbirimizle didişmeden ne yapabiliyorsak en güzelini yapalım.”

Çocukların tabiiyet ve ilgisinin kendisini haddinden fazla duygulandırdığını ifade fail Turan, “Kardeşlerim inşallah gelecekte ülkeleri için çokça değerli, bulunmaz insanlar olacak. Zaman onlara ayrımsız öz katabildiysem çok bahtiyar olurum.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: