Bozova’dan Avrupa’ya almanak 300 titrem nar ihracatı

Bozova’dan Avrupa’ya almanak 300 ton nar ihracatı

ŞANLIURFA – Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde yetiştirilen narlar başta Almanya ve İngiltere kalkışmak amacıyla Avrupa’nın tıpkı çokça ülkesine ihraç ediliyor.

Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde üretilen narlar, belediyeye ait antipatik hava deposunda himaye edildikten sonraları başta Almanya ve İngiltere tutmak amacıyla Avrupa’nın bir çok ülkesine ihraç ediliyor. Tesiste paketlenen narlar, tırlara yüklenerek Avrupa’nın yolunu tutuyor.

Narlarını Bozova Belediyesi Soğuk Gelgel Deposunda müdafaa ettikten sonra Avrupa ülkelerine gönderen, GAP-Urfa Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Mahmut Orion, “İlçemizde yetiştirilen narlarımızı mevsiminde toplayarak belediyemizin itici gelgel deposunda vikaye ederek yılın makul tarihlerinde ihtiyaca göre Almanya ve İngiltere’ye ihraç ediyoruz. İlçemizin en şişman eksikliklerinden biri olan gündeş sevimsiz çekicilik deposunu ilçemize ve biz müstahsil ve halkımıza kazandıran Belediye Başkanımız Suphi Aksoy ve tam ekibine teşekkürname ediyorum. Zaman burada ilçemizde yetiştirilen narların Avrupa’ya ihraç edilmesinde uray başkanımızın emeği çoktur. Almanak olarak ilçemizden Avrupa’ya yaklaşık kendisine 300 titrem nar ihraç ediyoruz. İhracatın beraberinde ilçemizde istihdama da yardım sağlıyoruz. Önümüzdeki yıl dış satım rakamını iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. İlçemizde yetiştirilen narları Avrupa’ya ihraç etmemiz bizleri antrparantez gururlandırmaktadır’ dedi.

Itici hava deposunda sahabet edilerek Almanya ve İngiltere’ye ihraç edilen narları yerinde inceleyici Belediye Komutan Yardımcısı Abdüsselam Öncü, “Bugün belediyemize ilgilendiren antipatik albeni deposundan Avrupa’ya ihraç edilen narları dercetmek bizleri üstelik sevindirmiştir. Şehremaneti Başkanımız Suphi Aksoy göreve geldiği ilk ahit şişman ayrımsız kusur yerine gördüğü sevimsiz albeni deposunu ilçemize kazandırdı. Şehremaneti başkanımız tek bir sevdası vardır, o bile Bozova’ya bakım aşkıdır. Bugün burada Almanya ve İngiltere’ye nar ihracatını eden GAP-Urfa Zirai kalkınma Kooperatifi Başkanı Mahmut Cebbar’yı ve ekibini köle kutlama ediyorum” diye konuştu.

Share: