Bolu Belediye Reisi Özcan, 6’lı masaya namzetlik üzere istida yazacak

Bolu Şehremini Özcan, 6’lı masaya namzetlik için arzuhâl yazacak – Bolu Şehremini Tanju Özcan: – “Açıklamazlarsa 2-3 güne büyüklüğünde 6’lı masaya tıpkı dilekçe yazıp ‘Ego aday olmak istiyorum’ diyebilirim söz misali” – “Ekrem Koca başvurma edecek mi, etmeyecek mi ona birlikte ayrımsız sorayım”
KARABÜK – Bolu Şehremini Tanju Özcan, 6’lı masaya gönderme yaparak “Açıklamazlarsa 2-3 güne kadar 6’lı masaya tıpkı dilekçe yazıp ‘Ben namzet görünmek istiyorum’ diyebilirim bilfarz” dedi.
Özcan, Karabük’te BRTV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya’nın sorularını cevaplayarak, kendisinin Cumhur Reisi adayı olacak özgüvene ve sükse öyküsüne eş olduğunu söyledi. Namına güvenen ayrımsız koca olduğunu, girdiği son 5 seçimin hepsini kazandığını tabir eden Özcan, “Kimi Zaman ‘sükse öyküsü’ diyor evet Genel Başkanımız, sükse öyküsüyse bu kul var. Ihtişam tecrübesi ise 8 yıl milletvekilliği yaptık tığ. Ego 1991’üstelik üniversiteye girerken, Türkiye’nin altın çocuklarından biriydim. Her nev puan türünde önceki 500’e girmiş insanlardan biriydim, yüksek lisansımı yapmışım. Kılıçdaroğlu’ndan elan tahsilliyim, siyasal deneyimim onlardan birkaç değil, Ekrem Komutan ve Mansur Mir’den da henüz şeyim, yani ego niye yönetemeyeceğim bu ülkeyi? Bu kadar tartı altında Bolu Belediyesini yönetiyorsam, alıp buraya getirdiysem Türkiye’yi ne yönetemeyeyim? Benzeri özgüven eksikliği var bizim buraların insanında. Mansur Satış çok severim, çok kurnaz tıpkı koca, haddinden fazla dolgunca yönetir ama soruyorum Mansur As’in bana göre fazlalığı nedir? Ego Ankara, o İstanbul ünsiyet mezunu, o Beypazarı Uray Başkanlığı yapmış, ego 8 yıl mebusluk yapmışım. Ben milletvekiliyken Ekrem Satma kaymakamlık başkanıydı, Beylikdüzü kaza başkanıydı. Bizim 10 sene ilk bulunduğumuz görevlerdeydi. Ego milletvekiliyken Beylikdüzü Belediye Reisi oldu. Ama çokça başarılı bir herif” dedi.
“6’lı masanın cumhurbaşkanı ki olacak?” sorusuna Özcan, “Bilmiyorum. Amma, ‘sen seçim tarihini açıkla tıpkısı hafta içerisinde adayımızı açıklarız’ demişlerdi. Açıklamazlarsa 2-3 güne kadar 6’lı masaya ayrımsız dilekçe yazıp ‘Ben aday gelmek istiyorum’ diyebilirim mesela. Aslında ego bu dilekçeyi sebep yazmıyorum? Aklıma geldi, yarın yazayım ego, seçim tarihi üstelik anlaşılan oldu” diyerek karşılık verdi. “6’lı masaya mı başvuracaksınız?” soruna de Özcan, “‘Biz belirleyeceğiz’ diyorlar ne yapayım? Aynı deneyeyim şansımı” dedi. Çetinkaya’nın “Belki bambaşka benzeri aday bile çıkmaz” demesi üzerine Özcan, “Ekrem Mir müracaat edecek mi, etmeyecek mi ona bile tıpkı sorayım” ifadesini kullandı.

Share: