Bingöl haberi | Balıkesir Tüvana İş İnsanları Derneği ile Balıkesir Ticaret Odasından tüvana istihdamını bırakmak için işbirliği

Balıkesir Genç İş İnsanları Derneği ve Balıkesir Ticaret Odası işbirliğinde yürütülecek ve zihayat istihdamının artırılması konusunda kurgulanan proje amacıyla Balıkesir Valiliği’nde itilaf imzalandı.

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülmekte olan 2022 Proje Bindi Programı kapsamında Balıkesir Genç İş İnsanları Derneği eliyle sunulan “Okumuş Dinç, Aydınlanmış Ati” isimli proje destek almaya türe kazandı.

İmza törenine katılan Balıkesir Mebus Mustafa Canbey burada yaptığı konuşmada “Gençlerimiz üzere gelişigüzel alanda çalışmaya, toyluk projelerini desteklemeye devam ediyoruz. Bu anlamda Balıkesir Taze İş İnsanları Derneği’nin hazırladığı bu projeyi çok manalı buluyoruz. Projenin desteklenmesi üzere İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Aristokrat ile görüşmüştük. Sağolsun sayın bakanımız bizi kırmayarak projeye gereken desteği sağladı. Bu hususta kendilerine teşekkür ediyorum. Daha evvel dahi eş projelerle cahillik alanında muvaffakiyetli icraat örümcek Balıkesir Güre İş İnsanları Derneği Başkanı Emrah Bilcanlı kardeşimizi ve ekibini tebrik ediyorum. SELIM Tümen olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gençliğimiz üzere çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Balıkesir Tüvana İş İnsanları Derneği Başkanı Emrah Bilcanlı dahi şunları tabir etti:

“Cemiyet adına taze iş insanlarımızla ilişkin çalışmaların birlikte gençlerimiz ile ilişkin dahi icraat yürütüyoruz. Bu noktada hazırladığımız Kültürlü Genç, Okumuş Gelecek Projemizi destekleyerek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşen Milletvekilimiz Mustafa Canbey’e teşekkürlerimizi sunar, Balıkesirimiz yerine berceste olmasını dileriz.”

Share: