Bilecik’te mermer fabrikasından arakçılık yaptığı iddiasıyla benzeri meşkûk tutuklandı

Bilecik’in Söğüt ilçesinde mermer fabrikasından külçe kızıl, döviz, bezek eşyası ve nadir evrak çaldıkları iddiasıyla yakalanan 4 şüpheliden 1’i tutuklandı.

İlçede faaliyet gösteren mermer fabrikasına giren 4 zanlının, hareket yerindeki çelik kasadan 4 külte zer, 1 milyon lira değerinde bezen eşyası, türlü döviz ve çekleri çaldıkları ihbarı üzerine düzentileme başlatıldı.

“Kasa Operasyonu 3” kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince Bilecik, İstanbul, Bursa ve Sakarya illerindeki 5 bin 800 dakikalık görüntüler inceleme altına alarak geniş yetenekli himmet yapıldı. Güvenlik ekipleri, şafak operasyonuyla suça karıştıkları belirleme edilen C.Y. ve F.Y’yi Bursa’da, İ.Y. ve Ü.Y’yi İstanbul’da yakaladı.

Söğüt’e getirilen şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye atıf edildi. Zanlılardan İ.Y. tutuklanırken gayrı şüpheliler serbest bırakıldı.

22 Temmuz’da düzenlenen “Kasa Operasyonu 1” kapsamında O.G.A, M.A, K.A ve T.A. İstanbul’da yakalanarak Söğüt’teki adliyeye gönderme edilmişti. Şüphelilerden O.G.A. ve M.A. azade bırakılmış, K.A. ve T.A. tutuklanmıştı. “Kasa Operasyonu 2” bile O.G.A, B.T, V.Ç, E.C ve D.A, çıkarıldıkları adli mercilerce cezaevine gönderilmişti.

Share: