Bıçaklanıp çatıdan atılarak öldürüldüğü öne sürülen kişinin eşi ve kayınbiraderi yargılanıyor

Antalya’da bir kişiyi bıçakladıktan bilahare çatıdan atarak öldürdükleri öne sürülen 2 sanığın yargılanmasına bitmeme edildi.

Antalya 4. Kilolu Ukubet Mahkemesindeki duruşmaya, öldürülmüş Suat S’nin tutuklanmadan yargılanan eşi Tuğçe S, kayınbiraderi Bilen T. ile yakınları ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmada, Suat S. vasıtasıyla yazıldığı argüman edilen “Bana aynı özdek olursa kendinize gür bakın” ifadesinin düzlük aldığı mektuba ilgilendiren Adli Tababet Kurumunca gönderilen raporu okundu. Rapora göre, yazının maktule ilgili olduğunun tayin edildiği belirtildi.

Söz sunulan maktulün annesi Naile S, “Kuzumun beyin yerde kalmayacak. Hak yerini bulacak.” dedi.

Maktulün kardeşi Yasemin S. ise sanıkların 3 celsedir çatışık ifadeler verdiklerini gelecek sürdü.

Yasemin S, 17 ölümcül bıçak darbesi olan ve acil müdahale ihtiyacı olan bir insanın tez edildiği kabil 15 dakika konuşmasının ve daha sonraları ayağındaki terlikle atlamasının hayatın olağan akışına aykırı olduğunu savundu.

Adli tıp raporlarının bile çatışık olduğunu öne süren Yasemin S, “İlk raporda ‘intihar’ denildi. Tığ buna itiraz ettikten ve kamuoyunu bildirdikten sonradan ikinci raporda ‘yüzde 50 intihar, yüzde 50 cinayet’ denildi. Raporları düzenleyen kişilerin yüzdelik 80’i bir. Bu cinayetin aydınlatılmasını istiyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Suat S’nin farklı kardeşi Yüksel S. dahi ağabeyinin intihar ettiğine katiyen inanmadığını belirtti.

Sanık Alim T. ise hem kendisinin hem kardeşinin masum olduğunu savundu.

Sanık Tuğçe S. üstelik tek günahlarının olmadığını öne sürerek, “Karşı tarafın biber dolması ve iftiralarını akseptans etmiyorum.” diyerek konuştu.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutuklanmadan yargılanmasının devamına karar vererek dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Olay

Muratpaşa ilçesinde 17 Kasım 2021’birlikte apartmanın çatısından atlayarak intihar ettiği öne sürülen Suat S’nin (47) otopside vücudunda 25 bıçak izi tayin edilmesi konusunda eşi Tuğçe S. ile kayınbiraderi Bilen T. “bile bile öldürme” suçlamasıyla tutuklanmıştı.

İstanbul Adli Tababet Kurumunun, “kişinin vücudunda tespit edilen kesici delici maşa yaralarının tamamının kendisi eliyle oluşturulmasının gibi olduğu ve sonrasında yüksekten atlayarak intihar ettiğinin kabulü gerektiği” yönündeki raporunun ardından sanıklar tahliye edilmişti.

Antalya Cumhuriyet Altını Başsavcılığı Cinayet Suçları Soruşturma Bürosu, dosyayı eskimemiş anlatım alınması için İstanbul Adli Tıp Kurumu Umumi Kuruluna göndermiş, gelen tabir doğrultusunda Tuğçe S. karşı ağırlaştırılmış müebbet, Bilici T. hakkında ise müebbet cezaevi cezası istemiyle dava açılmıştı.

Share: