Beklenti Özdağ: 1 Milyon 750 Bin Kişiye Yurttaşlık Mevdu. Bu, Az Daha Intihap Sonuçlarını Etkileyecek Yüzdelik 3’lük Tıpkısı Heybet

GENÇAĞA KARAFAZLI

Galibiyet Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “”Türkiye’da 13 milyona yakın mülteci ve gizlice var. Bu mevki istila ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor, 100 milyar doları aştı. Tarihte ilk defa aynı el ülkesinin istila edilmesini akçalanmış etmekle zorlanıyor ve beraber bunlara vatandaşlık veriliyor. 1 milyon 750 bin kişiye yurttaşlık verilmiş, Suriyeli zait gayrı milletler. Bu, neredeyse intihap sonuçlarını etkileyecek yüzde 3’lük aynı azamet. Bacaklarınıza 10’ar kilo demir bağlasam yüzebilir misiniz? Türkiye da bacaklarına 10’ar kilo çıpa angaje tıpkı yüzücüye benziyor, sürekli aşağıya çekiliyor. Kendisini fakat su üstünde tutuyor. Şayet bu böyle bitmeme ederse Türkiye, Irak’ta ve Suriye’da yaşanan iç savaşın aynısını, daha halel edicisini yaşayacak” dedi.

Beklenti Özdağ; Çankırı, Amasya, Çorum, Samsun, Kargaşa, Giresun, Trabzon ve Rize illerini kapsayan ziyaretinin serencam gününde, Rize’de esnafı görüşme etti, peşi sıra matbuat toplantısı düzenledi. Özdağ, “Türkiye’birlikte 13 milyona mümasil sığınmacı ve habersizce var. Bu mutluluk bürüme ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor” diye konuştu. Özdağ, şunları söyledi:

“TÜRK SİYASETİ SAHTE BİR ŞEKİLDE İKİYE BÖLÜNMÜŞ”

“Önümüzdeki aylarda, eylül ayında yapacağımız nazik kongremizi, benim birlikte süresince olacağım genel hat ziyaretlerini, Rize dahil bütün bölgede ve Türkiye’nin mankafa küsurat bölümlerinde seçimlere kadar sürecek olan yoğun bire bir say temposunu, tempomuzu dahi gelişigüzel güzeşte aktarılma daha dahi arttırarak sürdüreceğiz. Biz, düzme ayrımsız şekilde ikiye mukassem Türk siyasetinde, Galebe Partisi kendisine üçüncü yolu; Cumhuriyet’in kuruluş esasları, Atatürk ve İstiklal Savaşı merkezinde siyasetin merkezini künde ediyoruz. Partiler arasındaki berhava ve milletin enerjisini tüketen tartışmalara girmeden Türkiye’yi bekleyen tehditleri, Türkiye’nin önündeki fırsatları ve Zafer Partisi’nin yapacaklarını hep ambargolara karşın aziz Türk milletiyle seçkin fırsatı değerlendirerek konuşuyoruz ve bunu yapmaya dahi devam edeceğiz.”

ORDU’DA VALİLİKTEN KAYNAKLANAN BİR ENGELLEMEYLE KARŞILAŞTIK”

Benzeri gazetecinin sorusu üstüne Özdağ, “Bizimle bu kabil ruh bilimsel savaş oyunlarına girmeye çalışanların yanında yetiştiği yapının FETÖ yapısı olduğunu gayet ongun biliyoruz. Tığ ise cesamet terbiyemizi ve ihtişam misyonumuzu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten almış ayrımsız kadroyuz ve siyaseti dahi böyle yapmayı yeğleme ederiz. Yemeden Içmeden Ordu’dahi valilikten kaynaklanan ayrımsız engellemeyle karşılaştık. Onun dışında bir engellemeyle değil, tıpkısı takiple karşılaştık” dedi. Özdağ, “Tığ, kendi halkının kültürel değerlerini kapsayan, tevakki etmek gösteren, ancak siyasette sömürme etmeyen ayrımsız hareket namına tamam vatandaşlarımızın inançlarına karşı yabansı tıpkı korku gösterilmesini devletin mecburi görevi yerine görüyoruz ve ondan belde birlikte on paralık kimsenin keder içerisinde olmaması gerekir. Tek kimsenin hayat tarzına hangi heybet hangi ayrımsız parti hangi üstelik mahdut dışından mevrut sığınmacıların engelleme etmesine müsaade vermeyiz” diye niteleyerek konuştu.

“TÜRKİYE’DE 13 MİLYON SIĞINMACI VAR”

Özdağ, iktidara gelmeleri halinde sığınmacıların ülkelerine idraksiz gönderilmesi için şüphesiz ayrımsız kez izlenecekleri sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Türkiye’dahi 13 milyona mümasil mülteci ve çaktırmadan var. Bu ülke bürüme ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor, 100 bilyon doları aştı. Tarihte ilk kez benzeri el ülkesinin istila edilmesini finanse etmekle zorlanıyor ve beraber bunlara vatandaşlık veriliyor. 1 milyon 750 bin kişiye vatandaşlık bırakılmış, Suriyeli fazlalık sair uluslar. Bu, neredeyse seçim sonuçlarını etkileyecek yüzde 3’lük tıpkı büyüklük. Bacaklarınıza 10’ar kilo demir bağlasam yüzebilir misiniz? Türkiye dahi bacaklarına 10’ar kilo çipo bağlanmış bire bir yüzücüye benziyor, daima aşağıya çekiliyor. Kendisini ancak akarsu üzerinde tutuyor. Eğer bu hakeza devam ederse Türkiye, Irak’ta ve Suriye’da yaşanan bağırsak savaşın aynısını, henüz tahrip edicisini yaşayacak. Çünkü Suriyelilerin, Afganların vesairelerin Türkiye’ye itilmesinin tıpkı ciddi barhana mühendisliği olduğunu ve amacın Şişman Kürdistan amacıyla Türkiye iç savaşı olduğunu biliyoruz. karşı karşıya olduğumuz buut, tıpkısı eş hakları meselesi olmanın ötesinde aynı İstiklal Savaşı’dır.

“EMPERYALİSTLERİN TÜRKİYE’Yİ İÇ SAVAŞA SÜRÜKLEYECEK PROJESİNE KARŞIYIZ”

Ülkemizi 100 sene evvel emperyalizmin kiralık ordusuyla obstrüksiyon etmeye çalıştılar, demincek ise sınırdan yayan geçen milyonlar adeta şehirlerimize çöküyor ve kaynaklarımızı tüketiyor. Nakız böyle olunca Yengi Partisi yerine bizim politikamız, benzeri milli nefsi müdafaadır. Tığ, Türk işçisinin, Türk emekçisinin, Türk köylüsünün, Türk işvereninin birlikte, amma emperyalizmin ve emperyalizmin önemli göç mühendisliği ile ülkemize ittiği ve Türkiye’yi bir iç savaşa sürükleyecek olan projenin bile karşısındayız. Burada kâin insanların 4-5 milyonunun hukuki bir statüsü var, gerisi habersizce. Değme oran kaçaklara hangi yaparsa biz bile onu yapacağız, arsıulusal hukuka göre deport edeceğiz. İkincisi; Türkiye’da geçici sığınmacı statüsünde olanlara diyeceğiz kim ‘Sağlık yardımlarınızı durduruyoruz, hastaneye gidince para ödeyeceksiniz. İlaç yardımlarınızı bu aydan itibaren durduruyoruz, ilacı eczaneye gittiğiniz ant parasını ödeyip alacaksınız’. Bunu zaten Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yapıyorlar. Şayet bunu yabancılara kalpsizlik adına nitelendirirseniz Türk halkına zulmedildiğini kabul etmiş olursunuz.

“TOPLUMSAL YARDIMLARI DURDURACAĞIZ, ESAD’LA GÖRÜŞECEĞİZ”

Ödediğiniz faturaların 220 lirasını devlet veriyor mu size? Vermiyor. Saf gazda birlikte vermiyor. Suriyelilere veriyor bu parayı. Bunu dahi vermeyeceğiz. Toplumsal yardımları durduracağız ve bunları yaparken birlikte Beşar Esad rejimi ile önceden görüşüp izansız dönmelerini, izansız döndükten sonradan beş yıl Mürekkep Uluslar nezdinde tıpkı eş hakları rejiminin kurulmasını sağlayacağız. ve tıpkı bile ayrımsız şeyin pazarlığını yapacağız; daha ilk askerliğini yapmış olan Suriyelilerin tıpkı elan askere alınmaması. Çünkü Suriyelilerin dönmeme nedenlerinden benzeri tanesi bile erkeklerin askere alınmaktan korkmaları. Ama kusura bakmayın, benim Mehmetçiğim gidip orada şehit olacak, o Suriyeli burada forma askeriye yapmayacak; bu, kabul edilebilir bire bir genişlik değil.

“GERİ PERIYOT PROJEMİZİ UYGULAYACAĞIZ”

Bu düşüncesiz çağ projemizi, Anadolu Kalesi projemizi savunurken Avrupa Birliği’nin, ABD’nin bundan çok hoşlanmadığını biliyoruz. Ama çocuklarımızın bir iç savaş yaşamaması, Atatürk’ten aldığımız mirasın koruma görevlisi edilmesi, kadınlarımızın kızlarımızın sokaklarda huzur içre dolaşmaları, gençlerimizin ellerinden işlerinin ve geleceklerinin alınmaması üzere bunu açmak zorundayız. Bizim Suriyelilere, Afganlara alın tıpkısı önyargımız namevcut. Biz, 13 milyon mülteci ve geriden geriye gitsin, 33 milyon gezgin gelsin istiyoruz. Deminden bana sordular; ‘Efendim Uzungöl’dahi çok çok Fellah seyyah var?’ Olsun, Gündüz Feneri turiste hiç itirazımız bulunmayan. Geliyor, servet harcıyor ve gidiyor. Amma yurttaşlık vermeyiz emlak aldıklarında, bunu iptal edeceğiz. Gayrimenkulle vatandaşlık sattırmayacağız. Toprak sattırmayacağızb Gayrimenkul alabilir, vatandaşlık alamaz. Yerleşme izni alır Türkiye’üstelik. Batılıların yaptığı şeyi yaparız tığ da. Ezcümle Zafer Partisi, zaman Türk milletinin Küçük Asya’bile ferman hakkını savunan bir tane siyasi partidir.

“TÜRKİYE FİLİSTİNLEŞİYOR”

Türkiye, Filistinleşiyor. Filistin’birlikte Yahudiler ihtişam kurdukları devir, Filistin topraklarının ancak yüzdelik 7’sini satın almışlardı. Buna karşın heybet kurdular. Onun için demincek siz buraya Türklerden üç hatim henüz acul artan milyonlarca eş alırsanız bir zaman haddinden fazla vahim bedelleri çocuklarımız öder. Tığ, diyanet ve siyasetin birbirine karıştırılmasına ve dinin istismar edilmesine karşıyız. Atatürk’ün oluşturduğu kurumsal çerçevenin akıllıcasına olduğunu düşünüyoruz. Fakat az buçuk yapılan ve aslında Atatürk çizgisini olta etmeyen laikçi uygulamaları üstelik akilane bulmuyorduk. Zira bugünkü AKP iktidarının önünü açan da o icraat oldu. O uygulamaların düşünüm babalarının tıpkısı zamanda Büyük Ortadoğu Projesi’nin fikir babaları olması üstelik rast değildir.

“O MASAYI ANCAK TEKMELERİZ”

Özdağ, Altılı Ganyan Masa ile ilgili üstelik “Bakın, tığ, ‘1921 Anayasa’sı’ diyen, ‘etnik ve mezhepsel kimliklere panel adalet vereceğiz, siyasal doğruluk olacak’ diyen tıpkı zihniyetle bire bir masada olmayız. Biz, o masayı fakat tekmeleriz” dedi.

Share: