BBP lideri Destici, SELIM Öğür-HDP görüşmesini yorumladı: Daha geçmiş dahi HDP ile görüşmeler gerçekleştirildi, şu andaki durum yadırganmıyor

Şişman Temas Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Haberler.com YouTube kanalında Genel Yayın Yönetmeni Av. Bedia Teymur ve Bilgi müdürü Haber Kızıltepe’nin sorularını yanıtladı. Destici programda hem çöz siyaset hem birlikte iktisadi gelişmelere ilgilendiren mefret değerlendirmelerde bulundu. Destici’nin değerlendirmede bulunduğu konulardan biri de DOĞRU Öğür ve HDP beyninde başörtüsü teklifiyle ilgilendiren müzakere oldu.

“SELIM PARTİ HENÜZ ILK DA ZIYARET YAPTI”

Destici, YANLIŞSIZ Öğür’nin Sedir’te henüz önce bile HDP ile görüşmelerde bulunduğunu belirterek, “YANLIŞSIZ Fırka, Sedir çatısı altında elan evvel de HDP ile görüşmeler gerçekleştirdi. Bu nedenle şu andaki nitelik yadırganmıyor. Yaşadığımız öz, 6’lı masanın görüşmeyi sömürme etmesidir” ifadelerini kullandı.

“MUHALEFET, KENDİ ÜZERİNDEKİ SÖYLEMİ KOVMAK İSTİYOR”

Destici, konuyla ilişik sözlerini şöyle sürdürdü: “Uymazlik üzerinde şöyle tıpkısı algı var. Siz Ankara’yı, İstanbul’u, Adana’yı ve Mersin’i HDP oylarıyla kazandınız. Onlar bile buna karşı “Bakın SELIM Fırka üstelik görüşüyor” diyorlar. Tamam bile DOĞRU Fırka senin gibi seçme işbirliği ya üstelik ittifak yapmıyor. DOĞRU Tümen’nin yaptığı, kanunuesasi değişikliği teklifinin Sedir’te grubu olan bir öğür ile ısınmak. Ha ego BBP lideri Mustafa Destici namına gitmem.”

Share: