BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Kastamonu’da konuştu Açıklaması

Balaban Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Şüphesiz askerimiz, polisimiz PKK’yı, teröristleri bu vatanın dağından, ovasından temizlemişse Başsavcılık davayı açmıştır, Esas Mahkemesi üyelerine düşen de Türkiye’yi bu terörist partisinden yetmek olmalıdır.” dedi.

Türkiye Ortadoğu Ekincilik Fuarı’na akmak ve çeşitli ziyaretlerde mevcut olmak üzere Kastamonu’ya gelen Destici, ilk namına Kastamonu Valisi Avni Çakır’ı makamında ziyaret etti. Elan sonraları Kastamonu Şehremini Galip Vidinlioğlu’na ziyarette bulunan Destici, ardından patisinin yer teşkilatına geçti.

Destici, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, terörle topyekun mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

Güvenlik güçlerinin terörle kahramancasına savaş ettiğini vurgulayan Destici, terörün politik uzantılarının olduğunu dile getirdi. Destici, “Zaman maatteessüf Türkiye Iri Millet Meclisi’nde PKK’nın partisi, milletvekilleri var. Bunların altında devletin arabası var. Hazineden aldıkları mal ile siyaset yapıyorlar.” diye konuştu.

Terörle mücadelenin vakit kaybetmeden Mehmetçiğe, polise ve güvenlik korucularına bırakılmaması gerektiğini tabir fail Destici, “Bu mücadeleyi topyekun yapacağız. Esas Mahkemesi, anayasaya göre değişmeyen verip onu kapatacak, apayrı yolu bulunmayan. Bunu söylediğimde ‘daha ilk birlikte partiler kapatıldı yenileri kuruldu, hal değil’ diyorlar. Yararlı, yenisini da kurdurmayacaksın.” dedi.

Herkesin siyasal parti kurup yöntem yapabileceğini tamlayan Destici, şöyle bitmeme etti:

“Hiç kimse parti kuranların etnik kökenine, mezhebine, anlayışına, dini anlayışına bakmaz. Bakılacak bir tane husus bu devletin varlığından, ülkenin bütünlüğünden, milletin birliğinden yana mıdır, ayrılıkçı mıdır, vatanın birliğinden mi yanadır. Bakılacak madde budur. HDP Kürtlerin partisi değildir ki. HDP içre Kürt sıfır binlerce insan ve milyonlarca düşünce vardır. Taşkın soldur, toplumcu bire bir partidir. Ağırlıklı kendisine tutumlu kadrosu inançsızlar topluluğudur. Bunun anlatılması gerekir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Batasuna ve Herri Batasuna kararı açıktır.”

Teröristlerin övüldüğünü, cenazelerine gidildiğini belirten Destici, şunları kaydetti:

“Ağızlarında demokratlık, sulh ünsiyet ama uygulamaya baktığında kundaktaki bebeği öldür, devletin askerini polisi şehit vücut, okula revan öğretmeni öldür. Bu kabul edilebilecek aynı madde değil. Türkiye’nin buna tahammülü kalmamıştır. Lacerem askerimiz, polisimiz PKK’yı, teröristleri bu vatanın dağından, ovasından temizlemişse Başsavcılık davayı açmıştır Anayasa Mahkemesi üyelerine düşen üstelik Türkiye’yi bu yıldırıcı partisinden yetişmek olmalıdır.”

Destici, BBP’nin önümüzdeki seçimlerde Cumhur İttifakı’nın bire bir parçası olduğunu sözlerine ekledi.

Share: