Bayburt haberi! Bayburt’ta akva yağmur ve fırtına uyarısı

Bayburt’ta sağlam yağmur ve sıkıntı uyarısı

BAYBURT – Meteorolojiden Bayburt üzere sağlam yağış ve fırtına uyarısında bulunuldu.

Hava Bilgisi 12. Havza Müdürlüğü ekiplerince yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak, Bayburt genelinde havanın parçalı ve çokça bulutlanmış, domestik gelmek amacıyla sağanak ve asuman gürültülü bora yağışlı geçeceği öngörülüyor. Gelgel sıcaklığının zaman normalleri civarında seyredeceği kentte rüzgar, alelumum cenuplu yönlerden hafif kimi zaman mutedil kuvvette, gücük süreli sıkıntı (40-70 düz vadi 80 km/sa) olması bekleniyor.

Meteoroloji ekiplerince yapılan uyarıda, “Bayburt çevrelerinde cenup ve güneydoğu yönlerden sağlam ve bodur sürekli sıkıntı (40-70 yer vadi 80 km/sa) beklendiğinden ulaşımda aksamalar, yapı uçması, ongun devrilmesi kabil olumsuzluklara karşı titiz ve müdebbir olunmalıdır.” denildi.

Öte yandan Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğünce, Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun çöz ve batı kesimleri üzere sağlam sağanak, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’ın doğu çevreleri üzere fırtına uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, bugün geceleyin saatlerinden itibaren erte akşam ezanı saatlerine kadar Sivas ve Tokat çevreleri ile Ordu’nun iç ve batı kesimlerinde evcil kendisine kuvvetli sağanak ve asuman curcunalı sağanak bekleniyor.

Share: