Baştan Zenginlik Partisi Umumi Başkanı Erbakan, partisinin devlet kongresine katıldı

Baştan Bolluk Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ” İstanbul Sözleşmesi’ni Meclis çoğunluğunu elde edersem önceki işim baştan ferasetsiz aktarmak diyen altılı ganyan masadan bu ülkeye, millete hayır gelir mi? Ebette ki gelmez” dedi.

Erbakan, Bingöl’da partisinin Belediye Konferans Salonu’nda planlı 2. Olağan İl Kongresi’hangi katıldı.

Erbakan, burada yaptığı konuşmada, erk oldukları takdirde herkese bolluk, yönetimde ve yargıda türe, ailenin ve kullanılmamış nesillerin korunması üstüne hareket yapacaklarını anlattı.

Paylaşımda adaleti tahsis etmek için 4 kadem atacaklarını dile getiren Erbakan, şöyle konuştu:

“Birinci olarak gerçek paketlerini hazırlayacağız ve 1 senede borçsuz, zamsız, vergisiz 150 bilyon dolar kaynağı harekete geçireceğiz inşallah. Takanak yapmadan, zam yapmadan milletin devletin endüstri tesislerin varlıklarını satıp yok etmeden, millete angarya yüklemeden 150 milyar dolar. İkinci yapılacak hisse senedi, balya bütçe ve havuz sistemiyle ürem canavarından kurtulmak. YANLIŞSIZ Tümen hükümeti 500 milyar dolar faiz ödedi. Bu yıl 329 milyar dolar ürem ödeyecek şevket bütçesinden. Ilımlı vadeli programlar açıkladığına göre da önümüzdeki 3 senede değer iktidarda kalırsa 2 trilyon elan faiz ödeyecek. Cumhurbaşkanlığı, bakanlıklar, belediyeler dahil balya bütçe zorunluluğu olacak. Kimesne gelirinden fazla gider yapamayacak.”

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Amerika’daki ziyaretleri hakkında değerlendirmede mevcut Erbakan, şunları söyledi:

“‘İstanbul Sözleşmesi’ni sedir çoğunluğunu elde edersem evvel işim baştan gabi ifham etmek’ diyen altılı ganyan masadan bu ülkeye, millete hayır sağlık mi? Ebette ki gelmez. Sayın Kılıçdaroğlu masanın sunma nazik ortağı bu hafta kaçar gibi Amerika’ya koştu gitti. Amerika gezisinde 8 saat ortadan kayboldu. Matbuat mensuplarını atlattı, siper ordusunu atlattı. 8 saat boyunca gizemli şekilde ortadan kayboldu. Uçak biletini dahil bu görüşmeleri beğenmek üzere yakmış. Tayyare biletinizi bozukluk yaktınız, yolunuz üstünde kimler vardı, kimlerle görüştünüz, hangi üzere, ne maksatla görüştünüz, illet bu görüşmeleri bilinmeyen tutmak mecburiyetinde hissettiniz, illet kamuoyundan sakladınız. Biz milli görüşüz, yolu Amerika’dan geçmemiş aynı hareketiz elhamdülillah.”

Kongrede, bulunan il başkanı Korunan Arslan, baştan seçildi.

Share: