Başkanı istifa fail Edirnespor’a kentin yöneticileri sahip çıkma

Edirne Şehremini Recep Gürkan, Edirnespor Kulübü Başkanı Nabi Kırmızı’nın görevinden istifa ettiğini belirterek, önümüzdeki süreçte valilik ve belediyenin takımı destekleyeceğini söyledi.

Gürkan, belediyede düzenlediği toplantıda, Nabi Kırmızı’nın eylül ayındaki alışılmamış kongrede kulübün başkanlığına seçildiğini anımsattı.

Karşılıklı görüşmeler sonucunda Kırmızı’nın başkanlığa seçildiğini dile getiren Gürkan, ayrımsız internet sitesinde sâdır “belediye başkanı ve vali bana verdiği sözleri tutmadı.” yönündeki sözlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Kırmızı’nın geçtiğimiz kamer kulüp başkanlığından incizap ettiğini tabir eden Gürkan, 22 Kasım tarihinde alışılmamış umumi kurula gidileceğini, yıpranmamış umumi heyet ve başkanın seçileceğini dile getirdi.

Gürkan, Edirnespor’a temas antlaşma destek verdiklerini ve kulübün geçmiş dönemlere ilgili borçlarının ödendiğini aktardı.

Edirnespor’un sadece geçen sezondan küsurat 600 bin liralık borcunun bulunduğunu dile getiren Gürkan, “Biz 8 yılda takımın 25 almanak borçlarını ödemişiz bile 600 bin teklik borcuna mı kalmışız? Bu ödenmeyecek mi? Bayağı Nabi Satma bırakmayı yeğleme etmiş. Kişi kararı ve buna tırsmak duyarız. İyi niyetle işin içine girmiştir, yapamayacağını görmüştür. Gayet natürel süreçler.” dedi.

Kulübün sonuç durumuyla ilgili Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık’la da görüştüğünü ve gerekli desteğin verileceğini anlatan Gürkan, şunları kaydetti:

“Sayın Vali’mizle görüştüm. Bu şehrin valisi bile belediye reisi de var. Gerektiğinde ellerini, gövdelerini taşın altına koyarlar. Demincek de filhakika koyacağız. Edirnespor’a şehrin valisi ve belediye reisi ehil çıkıyor. Bu konuda on paralık kimsenin tereddüdü olmasın. Rüesa bırakabilir, yönetimler bırakabilir, biz takımımıza ve şehrimize eş çıkarız. Bizim görevimiz bu.”

Gürkan, kulübe bindi üzere önümüzdeki günlerde benzeri kombinezon düzenleneceğini sözlerine ekledi.

Share: