Başkan Soyer’den ‘Asbestli Gemi’ Açıklaması: “Sürecin Takipçisi Olacağız”

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmirli yurttaşların cebin çıktığı asbestli gemi Nae Sao Paulo’nun Türk kişmiri sularına girişinin engellenmesinin ardından İhsan Alyanak Gemisi’nde yapılacak yabansı şehremaneti meclis toplantısını tahrip etti. Başbuğ Bronz Soyer, “Aliağa dünyanın çöplüğü olmayacak. Sürecin takipçisi olacağız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Brezilya’ya ilgilendiren asbestli dev tayyare gemisi Nae Sao Paulo’nun Türk karaca sularına girişinin engellenmesinin peşi sıra 31 Ağustos’ta İhsan Alyanak Gemisi’nde yapılacağını duyurduğu alışılmamış divan toplantısını nakız etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Reisi Tunç Soyer, itiraz sürecine bindi veren herkese ve geminin Türk kara sularına girmesini engelleyen kararından çevre Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na teşekkürname ederek, “İzmirlilerin mücadelesi ve bizim de patika örgütleriyle önce aşamada attığımız adımlar amacına ulaştı. daha çok da sürecin takipçisi olmaya bitmeme edeceğiz. Hep bilsin kim Aliağa dünyanın çöplüğü mümteni” dedi.

Share: