Başbuğ Zeydan Karalar’dan ’24 Kasım Öğretmenler Günü’ Mesajı

Adana Büyükşehir Şehremini Zeydan Karalar, ’24 Son Teşrin Öğretmenler Haset’nü yayınladığı mesajla kutladı. Başbuğ Karalar, “Bu kasıntılı görevi, iri fedakarlıklarla özne öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Haset’nü hep kalbimle kutluyorum” dedi.

Başbuğ Zeydan Karalar Öğretmenler Günü nedeniyle tıpkısı niyet yayınladı. Karalar’ın mesajı, şöyle:

“Çocuklarımızı, gençlerimizi, yani geleceğimizi gönül ettiğimiz öğretmenlerimiz, yurdun ciharıyek birlikte zorluklara katlanarak, balaban fedakarlıklar yaparak eğitim bilimi hizmetini hesabına getiriyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Şişman Alemdar, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, ‘Yeni kuşak genişlik büyük Cumhuriyetçilik dersini bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır’ diyerek öğretmenliğin dirimlik derecede önemini bizlere aktarmıştır.

Aydınlık tıpkı geleceğe ancak bilgi, vukuf ve bunları sağlayacak gündeş eğitimle yürüyebileceğimizi hiçbir ant unutmamalıyız. Ne yaparsak yapalım, ne söylersek söyleyelim, öğretmenlerimizin hakkını katiyen ödeyemeyiz ancak mukaddes mesleğin öneminin daha ongun anlaşılmasını ve öğretmenlerimizin henüz gür şartlarda çalışması için gerekenlerin yapılmasını sağlayabiliriz. Ego de tıpkısı sarıklı eşiyim ve bu azametli görevi, balaban fedakarlıklarla işleyen öğretmenlerimizin 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü’nü bilcümle kalbimle kutluyorum. Bizleri yetiştiren öğretmenlerimizin ellerinden öpüyorum.”

Share: