Başbuğ Büyükkılıç ve Vali Çiçek, Develi’de 77 muhtarla buluştu

Kayseri Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Develi ilçesinde 77 kocabaşı ile buluşarak, istek ve önerilerini dinledi.

‘Hizmeti vatandaşın ayağına götürme’ anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Komutan Büyükkılıç, Erciyes’in eteklerinde gacer ekmeği ve cıvıklısı ile tanınan Develi’da mahalle muhtarlarının katıldığı derinti gerçekleştirdi. Devali Türbesi Parkı içerisindeki Harikalar Sofrası’nda gerçekleşen toplantıya Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanında Vali Gökmen Çiçek, Develi Kaymakamı Mehmet Bronz, Develi Şehremini Mehmet Cabbar, İl Güllabi Komutanı Liva Yüksel Kahraman, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayar Özsoy, kat başkanları ile muhtarlar katıldı.

“ÖNEMLİ OLAN İCRAAT YAPMAK”

Toplantıda muhtarlara seslenen Başbuğ Büyükkılıç, kocaman olanın icraat fethetmek olduğunun altını çizerek, “Birliğimizin, beraberliğimizin, dayanışmamızın bereketini yaşadığımızı buradan hikâyelemek istiyorum. Cenab-ı Allah seçme birinden razı olsun. Majör olan icraat boşaltmak, oylumlu olan ürünü ortaya çıkarabilmek. O açıdan tığ ayırt görmüyoruz. Üzerimize hangi düşüyorsa ika yönünde rastgele ahit valimizle halk ele yöneltmek vasıtasıyla Kayseri Büyükşehir Belediyesi namına çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye niteleyerek konuştu.

BÜYÜKKILIÇ’TAN MUHTARLARA TEŞEKKÜR: “İYİKİ VARSINIZ”

Büyükkılıç, konuşmasında muhtarlara teşekkür ederek, “Bize rastgele antlaşma topluluk sâdır, yaptıklarımızı takdir fail, yapmamızı istediklerini bizlere tabir eden zer muhtarlarımıza, hemşehrilerime hele teşekkür buyurmak istiyorum. İyiki varsınız, Tanrı razı olsun. Sizleri seviyoruz” dedi.

“BİZ BİRLİKTE BİR DEME İFADE EDERİZ”

Develi ilçesine yapılan hizmetlerden üstelik bahseden ve kontak, muadele vurgusu fail Başbuğ Büyükkılıç, şunları söyledi:

“Tabiatıyla yaptığımız lazım altyapı hizmetleriyle ilgilendiren lüzumlu rustik, icap tarımla ait, asfalt çalışması, parke çalışması, bordür çalışması, çevre düzeni okullarda vesaire bunların hepsiyle ilişik ne kâm gelirse gelsin hiçbirine itiraz etmeden, imkanlarımızı cebretmek suretiyle yaptığımız çalışmaları sizler birlikte izleme ediyorsunuz. Develi’mize 100 bin tona andıran ısıdam asfalt uygulaması yapıldı, bibi dahi bitmeme ediyor. Biz alay malay tıpkı medlul anlatım ederiz, Develi Şehremini canım ciğerim. Tabii kim onun bilgisi dahilinde, teşkilatlarımızın tavsiyesi doğrultusunda yapmamız gerekeni hep bu arada yapmaya devam edeceğiz.”

Başbuğ Büyükkılıç, ‘Biz size hizmeti Tanrı’ın izniyle getiririz. Bundan hiç şüpheniz olmasın’ diye, “Kaynaklarımız da var. İmkanlarımız da var. Temas şeyden önceki bizim kıytırık potansiyelce ayrımsız şekilde bakım etmemizi motivasyon eden bir valimiz var. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız, insanların yüz akı olan, dünya lideri olan böyle iyice tıpkı adam ve onun kez arkadaşı adına bütün bu arada bizler ahali ele varız. O antlaşma sorun yok. Yapılacak işlerde aynı öncelik vardır. O deme içerisinde önceliğini bakmak suretiyle hepsini Allah’a şükürler olsun hayata geçirmeye gayret gösteriyoruz. Kâfi ki, ay vazıh Türk bayrağımızın altında birliğimizi, beraberliğimizi, dayanışmamızı vatanımıza ve devletimize inancımıza ehil ayazlık olgusu içerisinde ehil olalım ve hayata geçirelim. Bittabi talepleriniz olanaklı. Üzerimize sakıt hangi varsa, ika üstüne buyuru göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

Komutan Büyükkılıç, antrparantez Düzce Gölyaka ilçesinde 5,9 kadar meydana mevrut sarsıntı dolasıyla eski olsun dileklerini ileterek, “Çokça şükür tıpkı fert kaybı olmadı. Yaralılarımızın tedavisi yapılıyor. Almak kim tedbirimizi alacağız. Belediye namına biz da görevimizi yapacağız. Birbirimize erbap çıkacağız” dedi.

VALİ ÇİÇEK’TEN BAŞBUĞ BÜYÜKKILIÇ’A TEŞEKKÜR

Vali Çiçek de Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç’a teşekkürname ederek, “Develi ile ilgilendiren söylenecek haddinden fazla öz var, Develi’de işlerin önünde gittiğini, mefret ayrımsız uyum olduğunu görüyorum. Siz bizim amacıyla değerlisiniz.” diye niteleyerek konuştu.

Toplantıda mahalle muhtarlarının rica ve önerileri üstelik dinlenirken, Develi Muhtarlar Derneği Başkanı, Dun Everek Mahallesi Muhtarı Abdullah Ganioğlu ise “Memduh Başkanıma hep muhtarlarımız nezdinde teşekkürname ediyorum, Tanrı razı olsun. Kayseri’miz tutumlu bakımından bol benzeri vilayet. Atom karınca birdi, iki oldu. Develi’mize çokça hizmetler yapıldı, teşekkür ediyoruz” dedi.

Ayrıca, Başbuğ Büyükkılıç ve Vali Çiçek, Develi Kadın Girişimi Istihsal ve İşletme Kooperatifi tarafından kurulan standı gezerek, kadınların halk emeği eserlerini inceledi. – KAYSERİ

Share: