Balıkesir’deki 23. Suçıktı Türkü Akşamları etkinliğine 6 ülkeden şairler katıldı

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde gerçekleşen 23. Suçıktı Türkü Akşamları etkinliğine Bulgaristan, Makedonya, Azerbaycan, Irak (Kerkük), Cenup Afrika ve Moldova’dan (Gagavuzya) şairler katıldı.

Balıkesir Büyükşehir ile Dursunbey belediyelerinin ortaklaşa düzenlediği programa Dursunbey Kaymakamı Ramazan Teke, Karesi Kaymakamı Mehmet Arslantaş, Dursunbey Uray Başkanvekili Mustafa Sali, değişik gurur ve kuruluşların temsilcileri ile haddinden fazla sayıda çağrılı katıldı.

Açılış konuşmasını Dursunbey Uray Başkanvekili Mustafa Sali yaparak, Suçıktı Türkü Akşamlarının 23’ncüsünü bilcümle gelişigüzel yürütme etmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Erzurumlu saz şairi ve anahtar Cahit Koytak şuara arasında prestijli tıpkı etkinlik olan Suçıktı Şiir Akşamlarında itibar konuğu olmaktan belde şişman benzeri hava duyduğunu rapor etti.

Daha sonraları şiirlerini seslendiren Cahit Koytak’ın peşi sıra A. Mehabetli Ural, Ahmet Erek Hususi, Büyük Sali, Ayşe Bağlılık, Eren Şakir, Esra Elönü, Esra Matyan, İnci Işıklı, İntiqam Yaşar, Mehmet Atilla Maraş, Mehmet Özer Ocakçı, Pek Celal, Mukavim Önal Mengüşoğlu, Mürsel Sönmez, Serap Kadıoğlu, Shabbir Banoobhai, Todur Zanet ve Tuba Kaplan kabil şuara şiirlerini icra etti.

Share: