Bahçelievler’de Yaz Spor Okullarında heyecanlı kapanış

Bahçelievler’da 20 değişik branşta planlı ve 7 bin öğrencinin katıldığı Yaz Spor Okulları amacıyla kapanış töreni düzenlendi. 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nda yapılan Yaz Spor Okullarının Kapanış Töreninde çalkantı mahmul anlar yaşandı.

Bahçelievler Belediyesi ve İlçe Spor Müdürlüğü gelişim birliğiyle çocukların sosyalleşmesi ve spora yönelmesini seçmek için düzenlenen “Yaz Spor Okulları”nda mevsim sonuna gelindi. Çocukların tatillerini bildirme bereketli şekilde geçirmelerini sağlayan yaz okulunda, 20 ayrımlı branşta yaklaşık 7 bin öğrenci ücretsiz eğitim bilimi aldı. 30 Ağustos Zafer Turnuvası’yla sona eren Yaz Spor Okulları Kapanış Töreni, meze yürüyüşüyle başladı. Peşi Sıra madalya ve bergüzar törenleri gerçekleştirildi. Şehit Mustafa Özel Spor Kompleksi’nde yapılan kapanış törenine Bahçelievler Şehremini Dr. Kağan Batur, toprak ve kaymakamlık spor müdürleri de katıldı.

“Bu sunturlu haset taçlandıralım istedik”

Yaz Spor Okullarının Kapanış Töreninde konuşan Bahçelievler Şehremini Dr. Hakan Keleş, “30 Ağustos Zaferimizin 100’üncü yılını kutluyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun başlangıcının temellerinin atıldığı Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün ve zırh arkadaşlarını, bellek, teri olan herkesi rahmetle ve minnetle anıyorum. Bu domuzuna haset taçlandıralım istedik. Hem bir turnuva hem de bizim 2 kamer süresince Bahçelievler Belediyesi yerine yaptığımız 20 branştan hem spor hem müzakere, robotik kodlamadan dramaya, yüzmeden jimnastiğe, atletizme, anadan görme ve alışılagelen okçuluğa büyüklüğünde akla gelebilecek temas şeyi çocuklarımızla yaptığımız iyice bire bir yaz okulunun sonuna geldik. Onları evire çevire hediyelerle uğurluyoruz. Ama bırakmıyoruz. Yaz okullarımız olduğu kadar kışın da şita okullarımız bitmeme edecek. Hedefimiz Bahçelievler’de seçkin çocuğumuza ve gencimize spor, danışma yaptırabilmek. Eğitimlerini muhakkak yapacaklar amma tığ hele kül çocuklarımızın spor ve sanat yapmasını istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Bahçelievler Belediyesi’nde spor eğitmenliği fail Songül Ekici, “20 branşta, 11 ayrı rotasyonda çocuklarımız yaz spor okullarında fariza aldı. Amacımız, yaz aylarını elan etkili sporlar iç içe geçirmelerini sağlamaktı. Yüzme, uçan top, basket, okçuluk, halter kabilinden bir nice branşta çocuklarımıza eğitim bilimi verdik. Hem fiziki, hem zihinsel açıdan onların gelişimine katkıda bulunmak amacıyla yıllardır birlikte bu işi yapıyoruz” şeklinde konuştu.

45 yaşındaki sportmen Istem Balsızan ise, “Kick boks yapıyorum. Yıllardır bir nice sporla ilgilendim. Bahçelievler Belediyesi, bu konuda çok gani. Kıtipiyoz çokça domuzuna çalışmaları var. Bir Nice çocuğumuza imkanlar sağlıyor ücretsiz kendisine” şeklinde konuştu.

Yazı lacerem geçirdiğini anlatan 9 yaşındaki Derda Cambaz, “Müziğe, satranca ve resme gittim. Bizim müzikte yaptığımız ritmi, uray başkanının karşısında yapacağız, o yüzden buradayız. Ego güneş üstelik seviyorum. 30 Ağustos Büyük Taaruz’de Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları Yunan ordusuna cebin nazik aynı yengi elde ederek İzmir’i Yunanlar’dan mankafa püskürttüler” dedi. – İSTANBUL

Share: