“Bağımlılıkla Uğraş Çalıştayı” düzenlendi

Mardin’de “Bağımlılıkla Savaşım Çalıştayı” düzenlendi.

Vali Mahmut Demirtaş, Valilik koordinesinde İl Sağlık Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen çalıştayın açılışında, bağımlılıkla savaşın en şanlı başlığını uyuşturucu ile mücadelenin oluşturduğunu söyledi.

Mardin’da uyuşturucu kullanımının gayrı illere göre bir iki olduğunu fakat bunun tamamen bitmesi üzere herkesin çokça hassas hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Demirtaş, çabucak asayiş güçlerinin değil ailelerin da buna ilgi etmesi gerektiğini belirtti.

Uyuşturucunun kökünü kazınmasında kararlı olduklarını, metal kullanılan kullanılmayan çatı bırakmamayı hedeflediklerini dile getiren Demirtaş, “Göreve geldiğimiz günden beri kullanılmayan binalarla ilişik tıpkısı çalışmamız var. Yarısını yıktık, inşallah mümasil zamanda tamamını yıkmayı düşünüyoruz.” dedi.

Demirtaş, uyuşturucunun terörle bağlantısına dikkati çekti.

“Hep alay malay umum ele vereceğiz, bunun kökünü kazıyana büyüklüğünde mücadelemize bitmeme edeceğiz. Bu konuda çok duygulu ve sahada olmamız lazım. Bu işin üstesinden geleceğimize gönülden inanıyorum. Zaman dünyada terör örgütlerinin gelir kaynaklarının yer önemlisi uyuşturucudan elde ettikleri sağlık. Beğenilen uyuşturucun yıldırı örgütüne gittiğinin bilinmesi geçişsiz.” ifadelerini kullanan Demirtaş, uyuşturucu ile mücadelenin süreceğini kaydetti.

Demirtaş, yön ve maden bağımlılığının önce ve öncelikli savaşım alanları olduğunu dile getirerek, sigara, alkol, eğlenti ve uygulayım bilimi bağımlılığının üstelik üzerinde hassasiyetle durulması gerektiğine dikkati çekti.

İl Sağlık Müdürü Arılık Ağır ise elden maden husus, etil alkol ve tütün bağımlılığı ile ilgili değil, çirkef ve teknolojik bağımlılıkla ilgili da çalışmalar yapıldığını belirtti.

Zor, terörle savaş edildiği üzere bağımlılıkla de ayrımsız hassasiyetle savaş edilmesi gerektiğini söyledi.

Konuşmaların peşi sıra bağımlılıkla uğraş konusunda sokum gerçekleştirildi.

Share: