Bacak tenisinde böke muhtemelen oluyor

Denizli’de Pamukkale Belediyesi ile Denizli Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü marifetiyle planlı 30 Ağustos Yengi Kupası Fut Tenisi Turnuvasında 20 bando şampiyona üzere kıyasıya uğraş ediyor.

30 Ağustos Yengi Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Haftası dolayısıyla Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü ile Pamukkale Belediyesi hisse senedi birliğiyle planlı Ayak Tenisi İl Birinciliği müsabakaları Denizli spor Kınıklı Zir Yapı Tesislerinde bitmeme ediyor. 20 takımın katıldığı ve geçkin yapılan gösteri maçlarıyla başlayan turnuvada, ilk gün kadro eleme müsabakaları yapıldı. Çekişmeli güzeşte müsabakalar böylecene bugün çeyrek, dömifinal ve final maçlarına kalan takımlar anlaşılan olacak. Bu akşam oynanacak final maçında mahsus olacak böke, 2-4 Ilkgüz 2022 tarihinde Kütahya Gediz’üstelik düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’nda Denizli’yi kaşkariko edecek.

“İlgi çokça yüksek”

Etkinliği değerlendiren Denizli Kıç Tenisi İl Temsilcisi Muhsin Çayan, Kadem Tenisinin Türkiye’de yeni tanınan ayrımsız spor olduğuna özen çekerek, “Bukanak Tenisinin öyle etraflı bir geçmişi yok. Gerçekte ayak topu takımlarımızın ast yapılarında 20-25 yıldır futbolcuların oynadığı tıpkı eğin. Bunun resmileştirilmiş münhal kabilinden düşünebiliriz. 2021 yılında federasyonu kuruldu. Bukanak Tenisinin ilk Türkiye Şampiyonasını Denizli’dahi yaptık. Bu çağ burada 2022 yılının Kadem Tenisi toprak birinciliğini yapıyoruz. Burada böke olan bando Kütahya’birlikte ikincisi düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasına gidecek. Denizli İl Birinciliğine bent gayet yoğun. Güzeşte seneye göre iştirak sayısı daha yüksek. Bozuk futbolcular var, güre sporcularımız var. 20 takımımız var. 4 düzlük kurduk. Temas sahada ilkokul takım savaş edecek” dedi.

“Ayak tenisi sakatlanma riskinin çok birkaç olduğu tıpkı peş”

Denizli Yargıcı Atama ve Terbiye Sorumlusu Birol Güldane ise Türkiye Şampiyonasına gidecek takımı belirlemek için etkinliği düzenlediklerini belirterek, “Tıpkı zamanda 30 Ağustos Zaferi Bayramı haftası üzere aktiflik yapmaktayız. Bu etkinliğimizde Üniversiteler açılmamasına karşın arzu çokça fazla. İnsanların hem haddinden fazla sevdiği, hem spor yaptığı hem de eğlendiği haddinden fazla fazla fair play’in olduğu sakatlanma riskinin çok az olduğu, hakem olarak zerrin ve al kartlarımızı kullanmadığımız müsabakalar bunlar. O yüzden birlikte rica haddinden fazla aşkın. Talebin bu şekilde bitmeme etmesini arzu ediyoruz. Etkinlik iki ahit sürecek. Bu çağ takım eliminasyon maçları yapacağız. Ferda dahi bitiş maçları oynanacak” diyerek konuştu.

Utku Kupası’nda arak dönen Horozkentspor Teknik Sorumlusu Osman Kıraç birlikte “Müsabakalarda iki karşılaşma yaptık. Birisini kaybettik, diğerini kızlarımızın sunturlu oyunuyla kazandık. Gayet gür gidiyor. Gayet pir ayrımsız ruh oluyor. Toplumsal tıpkı etkinlik olduğu üzere bizde burada olmaktan bahtiyarlık duyuyoruz. Arak akıttık, spor yapıyoruz, eğleniyoruz. Etkinliği düzenleyen, emeği sabık kuruluşlara haddinden fazla teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Horozkentspor’un kudretli futbolcusu Elif Arınmış ise “Tınlamalı bire bir cümbüş. Bizim amacıyla bol bire bir antrenman oldu. Henüz evvel böyle ayrımsız faaliyete katılmamıştım. İlk kere katıldım. çıktı olursa tek kaçırmam. Emeği sabık herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. – DENİZLİ

Share: