Avrupa ve Asyalı Influencer ve Basın Mensupları, Expo İçin Hatay’da

Türkiye Turizm Lansman ve Geliştirme Ajansı (TGA) yoluyla planlı izlence kapsamında ecnebi basın mensupları ve influencerlar, EXPO 2021 alanlarını çıkmak amacıyla Hatay’a geldi.

İtalya, Hollanda, Belçika, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Özbekistan’dan gelen toplam 14 mihman, EXPO alanlarında Ortak Mevcudiyet Mozaiği, Millî Şehirler Bahçeleri, Arkeopark ve Nebat Müzesi’ni müzakere etti.

Medeniyetler Bahçesi temasıyla gerçekleştiren organizasyonda Türkiye’nin birçok ayrımlı şehrinin mirasını inceleyen misafirler, EXPO içerisinde farklı kültürler ortada keyifli benzeri gezi gerçekleştirdi.

Gezi kapsamında Gastronomi Akademisi’nde Hatay’a saf bakımsız (sarmaiçi) workshopuna katılan misafirler, bölgeye özgü bu lezzeti kendileri hazırlayarak ortaklık sertifikası aldılar.

TURİSTLERİ HATAY’A DAVET ETTİLER

EXPO’ya yaptıkları ziyaretlerinde çok ayrımlı rabıta noktaları yaratıldığından bahseden misafirler, mecmu fuar alanlarını çok enteresan bulduklarını söylediler.

Kırgızistan Super Info’dan Zholudubek Kachkynbaev, “EXPO, acun ve Hatay’ın medeniyetini hatırlatıyor” dedi.

Bölgede haddinden fazla değişik ve evire çevire yemekler olduğunu ve apayrı şehirlerin kültürlerini görmenin kendileri üzere adamakıllı olduğunu belirten Kachkynbaev tamam turistleri, Hatay’a çağirma etti.

EXPO’yu çok sevdiğini ve beğendiğini dile getiren Azerbaycan ARB televizyonundan Rekiz Mammadli ise ilk kez hakeza tıpkısı birikim yaşadığını ve ülkesine döndüğü zaman buradan bahsedeceğini dile getirdi.Share: