Avrupa şampiyonasına hazırlanan “madalya avcısı” Hayriye, Erciyes’te güç depoluyor

Millî ve uluslararası organizasyonlarda çokça sayıda şampiyona elde eden ve sonuç namına İslami Tesanüt Oyunları’nda altın madalya kazanan milli kick boksçu Hayriye Türksoy Hançer, Antalya’dahi yapılacak Avrupa Kick Yumruk Oyunu Şampiyonası için hazırlıklarını Erciyes’te sürdürüyor.

12 sene önceki başladığı kick yumruk oyunu sporunda gücük sürede bir nice başarıya imza atan Cembiye, 2015 yılında ilk kez katıldığı Kick Boks Türkiye Şampiyonası’nda 3. olarak dikkatleri üzerine çekti.

İlk şampiyonluğunu 2017 yılındaki Türkiye Kick Yumruk Oyunu Şampiyonası’nda kazanan dinç sporcu, bu tarihten sonra 6 Kick Boks Türkiye Şampiyonası, 4 Üniversiteler Arası Kick Yumruk Oyunu Şampiyonası, 3 Türkiye Belirgin Kick Boks Şampiyonası, 3 Avrupa Kick Boks Kupası ve 2 Acun Kick Yumruk Oyunu Kupası’nda değerli madalya edinim başarısını gösterdi.

2019 ve 2021 yılında planlı Kick Yumruk Oyunu Dünya Şampiyonası’nda ikinci olan Hayriye, bu yıl Konya’üstelik düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda değerli madalya kazandı.

Antalya’de 11-20 Son Teşrin tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Kick Boks Şampiyonası’na aheste tempoyla hazırlanan Hayriye, ağırbaşlı ambarlamak üzere antrenmanlarının aynı bölümünü Erciyes’te gerçekleştiriyor.

AA muhabirine açıklama özne Hayriye Türksoy Cembiye, bu organizasyona katılabilmek için yıl içerisinde bir nice turnuvada fakül topladığını söyledi.

4 yılda benzeri yapılan İslami Dayanışma Oyunları’nda bereketli tıpkı takat sınırı sergileyerek şampiyon olduğunu anımsatan milli sportmen, “Sonuç 3 aydır korkulu bir şekilde Avrupa şampiyonasına hazırlanıyoruz. Antrenman programımızda ciddiyet, koşu, dayanaklılık ve sakil idmanları bulunuyor. Bu şampiyonaya ülkemi arz bereketli şekilde görünmek, birincilik kürsüsüne geçmek üzere gideceğim.” dedi.

Hayriye, bir nice organizasyonda Türk bayrağını göndere incizap gururunu yaşadığını, buna yenilerini eklemek için antrenmanlarını on paralık aksatmadığını vurguladı.

“Zer madalya ile Kayseri’ye döneceğim”

Milli bando antrenörü Esat Kaya’nın kendisi için nazik benzeri talih olduğunun altını çizen Hayriye, şunları kaydetti:

“Hocam, donanımı ve tecrübesiyle beni bildirme gür şekilde hazırlıyor. Bu şampiyonada birlikte birinci olacağımdan hiç şüphem bulunmayan. Bundan önce iki defa final oynadım. İkisinde da hangi efsus kim bir numara olamadım. Final maçının heyecanı haddinden fazla ayrımlı oluyor. Bitiş maçına çıkarken üzerinizde çok fazla sıklet hissediyorsunuz. Heyecanıma yenilerek bu iki maçı da verdim. Tabi ki acun ikinciliği de haddinden fazla nazik bir etap. İnşallah bu yol henüz önceki kaybettiğim finallerin rövanşını alacağım, bu defa son maçı vermeyeceğim. Değerli madalya ile Kayseri’ye döneceğim.”

Herhangi Bir turnuva öncesi Erciyes’te yüksek yükselti antrenmanı yaptıklarını tamlayan Hayriye, “Burada say çok yumruk ama ayırt yaratmak amacıyla kendimizi zorluyoruz. Burada her bir nefes benzeri raunda değer. Erciyes, sporcular üzere büyük aynı kazanım.” ifadelerini kullandı.

Antrenör Esat Kaya ise gösterişli şekilde hazırlıklarının devam ettiğini belirterek, “Hem yüksek yükseklik hem ciddiyet hem da teknik ve taktik antrenmanlarımız devam ediyor. Hayriye’nin orada üstelik ülkemizi arz mebzul şekilde sahne edeceğinden on paralık şüphemiz yok.” diyerek konuştu.

Share: