Aşure Ayı İnce: “6-7 Yaşındaki Çocuklara Dini Nikah Kisvesi Altında Dünyaevi Yaptırılıyor. Bu Şerefsizliktir, Namussuzluktur, Alçaklıktır”

Ülke Partisi Genel Başkanı Aşure Ayı İnce, Malatya’da; İsmailağa Cemaati’hangi merbut Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Işıklı Gümüşel’in kızını 6 yaşında imam nikahıyla evlendirmesine ilişik “18 yaşın altındaki 6-7 yaşındaki çocuklara dini nikah kisvesi altında dünyaevi yaptırılıyor, bu şerefsizliktir, namussuzluktur, alçaklıktır. Bu nikahı ki kıyıyor, şahidi kim, bu temel ata ki? Bunlar bulunmalı ve  cezalandırılmalıdır. Çocuklarımızı cemaatlere, tarikatlara tasdik edemeyiz. Eğer tıpkısı yurtta çocuğa taciz, saldırı olmuşsa, ‘Aman bu cemaatin oyunu kaybederim’ diyerek benzeri dünya namevcut… Biz sıkılgan görüş istiyoruz, sapıkların oyunu istemiyoruz” dedi.

Şehir Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bire bir sıra müzakere üzere geldiği Malatya’bile açıklamalarda bulundu. İnce, şöyle konuştu:

“O NİKAHI KIYAN, ŞAHİTLİK EDEN, ANA VE CET HAPSE ATILMALI”

” Türkiye’nin gündeminde iğrenç benzeri görüngü var. 6 yaşındaki tıpkısı çocuğun evlendirilmesi hepimizi etraflıca yaraladı, hepimiz üzgünüz. Bu konuda geçmiş bire bir müşavere yaptım. ‘6 yaşındaki çocuğa dini nikahı ki kıydı? Bunun şahitleri kimler? Bu esas baba, o dini nikahı kıyan ve şehadet edenlerin hepsi hapse atılması geçişsiz’ dedim. Arsız iletişim araçları ‘Muharrem İnce dini nikaha çekişme açtı’ diye niteleyerek veri yaptı. Bu büyüklüğünde yara olabilirler, bunların Müslümanlığı bile kesinleşmemiş. Dini nikaha cenk açan namevcut, ego diyorum kim; 18 yaşın altındaki 6-7 yaşındaki çocuklara dini nikah kisvesi altında evlilik yaptırılıyor, bu şerefsizliktir, namussuzluktur, alçaklıktır. Bu nikahı ki kıyıyor, şahidi kim, bu esas cet ki? Bunlar bulunmalı ve cezalandırılmalıdır. Üstü kapatılmamalı. Bana ne senin 18 yaşın üstünde dini nikah yaptırırsın, yaptırmazsın orası benim sorunum değil. 18 yaşın üzerindeki dini nikahla ilişkin benzeri derdimiz yok. Onu kendimizde yaptırdık. Bizim derdimiz 6, 7, 8 yaşındaki çocuklara dini nikah adı altında bu sapıklığı işleyen kimler? O nikahı kıyan da ona şahitlik fail bile oraya onu oturtan dahi hepsinin hapse atılması geçişsiz.

“DEVLETİ TARİKAT VE CEMAATLERE TESLİM ETMEYİN”

Bunlar FETÖ’den ders almadı. FETÖ gitti yerini başka cemaatlere, tarikatlara bırakıyorlar. Uyarıyorum; hangi zaman çarpış yapmaya kalkarlarsa o ant ‘terörist’ diyecekler. Baştan ‘Hoca Efendi’ diyorlardı, bilahare teröriste geldiler. Bakın yine aynısını yapacaksınız. Aklınızı başınıza almıyorsunuz. Devleti tarikat ve cemaatlere terk etmeyin. Milli Eğitim Bilimi Bakanı’na sesleniyorum; değerler eğitimi adı altında hangi cemaat ve tarikatlara çocuklarımızı teyit ediyorsun? Bu dersi kimler veriyor? Bunun çabucak açıklanması geçişsiz.

“SIKILGAN GÖRÜŞ İSTİYORUZ”

Devletin görevi bunu bulup çıkarmaktır. Beyninde fiili ayrımsız genişlik var. Çocuklarımızı cemaatlere, tarikatlara teyit edemeyiz. Şayet bire bir yurtta çocuğa taciz, saldırı olmuşsa, ‘Aman bu cemaatin oyunu kaybederim’ diyerek ayrımsız dünya yok. Böyle ayrımsız dünya namevcut.”

İnce, ayrımsız gazetecinin “Siz hangi yapacaksınız” sorusu üstüne “Orayı dozerle yıkacağım. O yurdu dozerle yıkacağım. Bloke Etmek değil hangi kapatması. Tığ sıkılgan görüş istiyoruz, sapıkların oyunu istemiyoruz. Atatürk düşmanlarının bile oyunu istemiyoruz. Arli rey istiyoruz” dedi.

Share: