Arkas Aegean Link Regatta’da Baby Dracula zirvede

ÇEŞME’nin sunma şümullü yat yarışı Arkas Aegean Ilişim Regatta, genel kategoride Baby Dracula isimli teknenin galibiyetiyle sona erdi.

Arkas, Türkiye Yelkenli Federasyonu, EAYK Çeşme Yat Limanı eliyle bu yıl altıncı el gerçekleştirilen yarışın overall kategorisindeki birincisi Baby Dracula olurken, onu Arkas Blue Moon ve Corendon Cheese izledi. Üç zaman süresince denizde mücadele fail takımlar veriş haset gerçekleştirilen kapanış partisinde ise bu öğün coşku üzere aynı araya geldi. Bu sene 26-28 Ağustoks tarihleri beyninde yapılan yarışta 38 mıntıka ve 300’e yakın yelkenci 3 dönem süresince toplanmış 5 etapta Ovacık-Ilıca ve Çeşme sahillerini renklendirdi.

Birinci dolaşma 26 Ağustos’ta Pınar- Alaçatı rotasında yapılan etapla yarışa başlayan tekneler, Çeşmeliler için görsel ziyafet yarattı. Müthiş bire bir rekabetin yaşandığı yarışlar sonrası ödül töreninde Baby Dracula ekibi kupalarını Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bernard Arkas’ın elinden aldı. Kapanış partisinde konuşan Bernard Arkas, “Bu sene altıncısını tamamladığımız yarışımızın sürdürülebilirliğini evvel günden beri önemsiyoruz. Arkas Aegean Ilişim Regatta’da 6 yılda toplam 236 tekne ve 2 bine mümasil sportmen yarıştı. Bu yıl 38 bölge bizimleydi, Bulgaristan ve Rusya’dan katılan iki teknemiz oldu. Bir Numara ahit rüzgar bizden yana değildi amma üçüncü çağ kendini affettirdi. Umarım hep çokça eğlenmiştir, hepiniz için güzelce bire bir yarış olmuştur. Seneye yeniden ahbaplık etmek üzere” diye konuştu.ORAN: HAVA DUYUYORUZ

Pınar Belediye Reisi Ekrem Şevket, şanlı yarışa eş sahipliği yapmaktan dolayı çekicilik duyduklarını söyledi. Ululuk, “Pınar’yi Pınar eden rüzgarıdır. Çok evire çevire tıpkı savaş verdiniz, hepinizi tebrik ediyorum. Çeşme, spor, yelkenli, gastronomi ve ekin emretmek. Çeşme’nin bu koca regattaya sülale sahipliği yaptığı üzere hava duyuyorum. Henüz nice regattalarda karşılaşmak için” dedi.

– İzmir

Share: