Ardahan’da eksi 16 merhale karşıt duygu hayatı aksi etkiliyor

Ardahan’da eksiklik 16 basamak iticilik hayatı huysuz etkiliyor

ARDAHAN Sevimsiz havanın etkisiyle bazı göl ve derelerin donduğu kentte, yollardaki buzlanma dolayısıyla birlikte erişim güçlükle sağlanıyor.

Antipatik çekicilik zımnında araçların camları buz tuttu, ongun ve bitkilerin üstünde kırağı oluştu. Kırağıyla benzersiz aynı görünüme mülaki dikme ve bitkiler, kartpostallık görüntüler oluşturdu. Ardahan’de Sibirya soğukları yaşamı huysuz etkiliyor. Soğuklardan ekolojik ortam dışarıda duramadıklarını belirten Kavi Yılmayan, “Cılız ayaz var. Dışarıda duramıyoruz. Akıbet zamanlarda çekicilik çokça iyiydi. Kar yağışıyla birlikte soğuklarda başladı. Dışarısı haddinden fazla soğuk, şu an mahsus albeni sıcaklığı eksi 20 ile 25 merhale. Dışarıda duramıyoruz. Çıkmaz hayvanları bile üşüyor. Herhangi Bir saha buz tutmuş ve burada kanıksamak haddinden fazla ağırlık. Doğalgazı en beş altı 45 ile 50 derecede yakıyoruz. Ama fiyatlar pahalı olduğu amacıyla birçok insan doğalgazı da açamıyor” dedi.

Edinilen bilgiye bakarak, bölgede tün sunma bağan hava sıcaklığı, sıfırın altında kalkmak üzere 16,7 ile Ardahan merkezde yaşanırken, Göle ilçesinde eksiklik 16,6, Hanak’ta nakıs 11,3, Çıldır’birlikte eksiklik 8,9, Damal’birlikte eksiklik 9,7, Posof’ta ise nakıs 6,6 aşama namına ölçüldü.

Share: