Arakçılık amacıyla çıktığı hayatiyet direğinde akıma kapılarak öldü

Afyonkarahisar’da hırsızlıktan dolayı 20’ye yakın yanlışlık kaydı kâin nüfus tün kablo örtmek amacıyla tırmandığı faaliyet direğinde akıma kapılarak hayatını kaybetti. Şahsın cesedini polis elektrik tevzi şirketi ekipleri ile direkten indirdi.

Olay, site merkezi Veysel Karani mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere bakarak, aldığı ihbar üzerine harekete geçen polis ekipleri mahalleye gittiklerinde ruh direğinin kayırıcı kısmında bir şahsın baş aşağı, sol ayağı direkte bulanan kablolara dolanmış vaziyette benzeri sayı çıpa testere olduğu, direkte bulunan kabloların demir saye sacının açıldığı ve ruh direğinin topraklama kablosunun kesildiği tayin edildi. Arkası Sıra polisin malumat vermesi ile fenomen adına mevrut elektrik dağıtım şirketi görevlilerinin sebebiyle direğin üzerinde hayatını kaybeden insan süfli indirildi. Şahsın kimliğinin belirlenmesi ve ölü açımı olmak ceset Afyonkarahisar Oran Hastanesi Adli Tababet Kurumu Morguna kaldırıldı. Burada yapılan incelemede şahsın isminin S.K., olduğunu ve cıvıltı akımına kapılarak yaşamını yitirdiği belirlendi. Şahsın kabloları temizlemek için direğin üzerine çıktığı ve bu yüzden öldüğü öğrenildi.

Yapılan incelemelerin peşi sıra şahsın cenazesi ocak üyelerine konfirmasyon edilirken, şüphelinin hırsızlıktan çevre 20’ye mümasil suç kaydının olduğu belirtildi. – AFYONKARAHİSAR

Share: