Antalya ruzname haberleri… Konyaaltı Belediyesi ile Türkiye Avrat Dernekleri Federasyonu Beyninde Tören Düzeni İmzalandı, Ahi Sıhhatli: “Tığ, Sonuna Büyüklüğünde Şiddetin Karşısında Sizinle…

Antalya Konyaaltı Belediyesi ile Türkiye Eş Dernekleri Federasyonu arasında şiddete uğramış avrat ve çocukların daha çabuk tıpkı şekilde hem türel hem de ruhsal destek almasını sağlayacak tören düzeni imzalandı. Konyaaltı Şehremini Bonkör Salim, “Protokolümüz hareketli bir şekilde Konyaaltı’nda yürütülecek. İnşallah bizim da bu çorbada ayrımsız tuzumuz tamam. Tığ, sonuna büyüklüğünde şiddetin karşısında sizinle saf tutmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Konyaaltı Belediyesi ile Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu arasında şiddete düçar kadın ve çocukların hızlı tıpkısı şekilde türel ve ruhsal bindi almasını sağlayacak tören düzeni imzalandı. Bu konuda üzerlerine düşeni yapmaya mücahede göstereceklerini belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Selek Sağlıklı şöyle konuştu:

“Bugün imzaladığımız protokol ile Konyaaltı sınırları içerisinde kadına müteveccih çaba ile karşılaştığımızda, ivedili arkalama hattı aracılığı ile hem türel hem birlikte ruhsal müzaheret anlamında elan erişilebilir bire bir hizmeti sunmuş olacağız. Federasyon bu hizmeti geniş alanlara yaymak amacıyla burada. Bizler de bunun bire bir parçası olmaktan bahtiyarlık duyduk. Belediyeler namına bizler birlikte insanların buna erişimini hızlandırmak, bilinirliğini artırmak istiyoruz. Bu yolla bile şiddetin toplumda giderek azalmasına yönelik ayrımsız protokolü imzalamış olduk. Protokolümüz hareketli benzeri şekilde Konyaaltı’nda yürütülecek. İnşallah bizim bile bu çorbada tıpkısı tuzumuz olur. Tığ sonuna büyüklüğünde şiddetin karşısında sizinle bozulmamış tutmaya devam edeceğiz.”

“KADIN İLE ÇOCUKLARIN HUKUKİ VE PSİKOLOJİK YÖNLENDİRME ALMALARI AÇISINDAN ÇOKÇA ÖNEMLİ BİR HİZMET”

Türkiye Eş Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü bile işbirliğine ilişik şunları söyledi:

” İstanbul Sözleşmesi’nden çekildiğimiz benzeri dönemde kadın politikasızlığının olduğu süreci yaşıyoruz. Bu sürecin yerelde politika üretmesi için belediyelerden yana, sivil toplum kuruluşları ile mekanizmaları hayata geçirmesi ve çaba mağduru, istismara uğrayan karı ile çocukların hukuki ve ruh bilimsel manipülasyon almaları açısından haddinden fazla mefret benzeri bakım. Eli Açık Sıhhatli başkanımıza bu konuda çokça teşekkür ediyorum.”

Share: