Antalya haberleri: Malta bayraklı ötede geçici gemisi Mein Schiff 6, Antalya’ya demir attı

Malta bayraklı ötede sâri gemisi Mein Schiff 6, Girit Adası Kandiye’den Antalya’ya geldi.

Türkiye’nin önde gelen ticari denge ve kruvaziyer limanı QTerminals Antalya, 295 metre uzunluğunda, 98 bin 811 gross ton ağırlığındaki kruvaziyer gemisini ağırladı. Mein Schiff 6, 2 bin 301 yaya su ve 918 mürettebatı ile limana demirledi. Gemiden inen yolcular Antalya’nın tarihi yerlerini gezerek ahzüita yaptı.

QTerminals Antalya Genel Müdürü Müstakil Sert, kruvaziyer turizmi açısından aheste bire bir yıl geçirdiklerini belirtti.

Bugüne büyüklüğünde 15 kruvaziyer gemisiyle mevrut 10 bine mail yolcuyu ağırladıklarını nâkil Anif, şunları kaydetti:

“Yıl sonuna kadar rezervasyonlar doğrultusunda 38 kruvaziyer gemisiyle yaklaşık 35 bin yolcuya ulaşacağımızı öngörüyoruz. QTerminals Antalya, liman tesislerinin kapasitesi ve hizmet kalitesiyle Akdeniz’da çöz ve dış turizm açısından majör bire bir role erbap. Antalya’yı mevcut potansiyeliyle Doğu Akdeniz’de yeni bire bir periyot merkezi haline getiriyoruz. Türkiye’nin evolüsyon potansiyeli yer erdemli limanlarından biri olan QTerminals Antalya, İzmir- Mersin Ağacı arasındaki tahminî 700 bahir mili yaka şeridindeki genişlik şişman tevhit liman.”

Yılda tahminî 200 bin yolcuya karı sahipliği fail limanda, yaya gemilerine iz, römorkörcülük, palamar, tahaffuz, güvenlik, temiz su temini ve atık cem hizmetlerinin yanında bagaj işlemleri birlikte dahil doğmak için tekmil terminal hizmetleri sunulduğunu tamlayan Sert, mecmu 370 metre uzunluğunda iki kruvaziyer iskelesine erbap limanda, 1830 metrekare muvakkat terminali ve kruvaziyer yolcularına bakım veren 1000 metrekare portbagaj alanı bulunduğunu rapor etti.

Share: