Antalya haberleri… Antalya’da Erasmus öğrencilerine oryantasyon eğitimi verildi

Antalya’bile Erasmus+ kapsamında dünyanın farklı ülkelerinden Akdeniz Üniversitesine gelen 29 arsıulusal mektepli eğitme eğitimi aldı.

Akdeniz Üniversitesinden yapılan açıklamada, Erasmus+ programı kapsamında, 2022-2023 akademik yılı bağ bozumu döneminde öğrenim soldurmak ve staj boşaltmak amacıyla Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden Akdeniz Üniversitesine gelen 29 öğrenciye eğitme programı düzenlendi.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. İrfan Turhan ve Uluslararası İlişkiler Ofisi çalışanları, uluslararası öğrencilerle bire bir araya geldi.

Öğrencilere darülfünun hakkında bilgi veren Özkan, bire bir sene boyunca eğitim alacaklarını, kampüste ve Antalya’birlikte kendilerini misafir edeceklerini belirterek, “Yetişek döneminizin tadını çıkarmanızı diliyorum. Ülkelerinize gittiğinizde burada yaşadığınız anıları ve eğitim bilimi kalitemizi anlatarak bizleri tanıtırsanız bahtiyar oluruz. Güzelce ve uyumlu aynı eğitim dönemi geçirmeniz dileğiyle.” ifadelerini kullandı.

Arsıulusal İlişkiler Koordinatörü Prof. Dr. İrfan Turhan ise Erasmus+ öğrencileri ile eğitme sonrasında de evire çevire projelerde ayrımsız arada olacaklarını belirtti.

Share: