Antalya haberi: Avrupa Konseyi 17’nci Spordan Sorumlu Bakanlar Konferansı Antalya’da yapılacak

AVRUPA Konseyi 17’nci Spordan Sorumlu Bakanlar Konferansı, 25-27 Ilk Teşrin 2022 tarihlerinde Türkiye’nin eş sahipliğinde Antalya’birlikte düzenlenecek.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Türkiye, 5’inci İslami El Birliği Oyunları ve 4’üncü Dünya Göçebe Oyunları başta almak üzere peş düzey spor organizasyonlarının peşi sıra bu kat de Avrupa sporuna cephe veren isimleri Antalya’üstelik ağırlamaya hazırlanıyor. Avrupa Konseyi 17’nci Spordan Mesul Bakanlar Konferansı, Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun sülale sahipliğinde 25-27 Ilk Teşrin 2022 tarihlerinde Antalya’üstelik düzenlenecek.

Konferansa; Avrupa Konseyi Genel Sekreteri/Genel Sekreter Yardımcısı, Avrupa Kültürel Varlıkların Korunması Sözleşmesi ve Genişletilmiş Kısmi Spor Anlaşmasına (EPAS) unsur ve teleskop olan 54 ülkenin spordan sorumlu bakanları, EPAS Meşveret Komitesi üyesi UEFA ve FIBA kabil 29 arsıulusal spor kuruluşunun ve diğer uluslararası spor kuruluşlarının (IOC, IPC, FIFA, WADA vb.) başkanları ile kayırıcı dozaj heyetleri, arsıulusal kamuoyunda görünürlüğü olan sporcular ve yöneticiler ile sporda güç, doping ve yöntemsizlik ile ilişkin anlaşmaların uygulamalarını takip ve eş güdümlü eden yetkililer ve millî ve arsıulusal basın mensupları katılacak. Konuşma, Avrupa başta girmek üzere arsıulusal organizasyonlar ve sportif faaliyetlere yönelik çalışmaların istikametini belirleyerek spor politikasının hâkim konularının en son düzeyde müracaat edilmesini sağlayan, spor alanında devletlerarası hareket birliğini motivasyon eden en koskocaman araçlarından biri yerine dolay plana çıkıyor.BAKAN KASAPOĞLU: TÜRKİYE TÜRE ETTİĞİ SEVİYELERE ULAŞACAKKonferansa ilişik yorum özne Bakan Kasapoğlu, Avrupa’nın önde mevrut spor otoritelerini Türkiye’dahi ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Herhangi Bir alanda haddinden fazla iri hedefleri olan Türkiye’nin, tüvana nüfusu, benzersiz uygarlık birikimi ve milletin da güçlü desteğiyle spor alanında üstelik dev hedefleri gerçekleştireceğine inandığını kaydeden Kasapoğlu, akide ve kararlılıkla atacakları adımlar sonucunda Türkiye’nin spor alanında arsıulusal düzeyde türe ettiği seviyelere mail gelecekte ulaşacağını vurguladı.

Spor endüstrisinin küresel bire bir olgu yerine bütün dünyaya münteşir, kazançlı hacmi, sosyolojik etkileri ve kültürel sonuçlarıyla önemini kanıtlamış tıpkısı uran olduğuna işaret fail Icra Vekili Kasapoğlu, bu nedenledir ki doğrudan ve sürekliliği asıl düz tıpkı bildirişim stratejisiyle Türkiye’nin dünyanın önde mevrut spor ülkelerinden birisi olması üstüne faaliyet yürüttüklerini söyledi. Vekil Kasapoğlu, Antalya’birlikte üç dönüş sürecek konferansın, Türk sporunun uluslararası alandaki etkinliğini henüz bile pekiştireceğine ilgi çekti.

Share: