Antalya domestik haberleri… 12. Gazipaşa Çekirdeksiz Nar ve Tropikal Kâr Festivaline Sayılı Eyyam Kaldı

Gazipaşa Belediyesi eliyle düzenlenen 12. Gazipaşa Çekirdeksiz Nar ve Tropikal Yemiş Festivali’nin programı mahsus oldu. 21-23 Teşrinievvel 2022 tarihleri beyninde düzenlenecek Çekirdeksiz Nar ve Tropikal Sonuç Festivali, 21 Ilk Teşrin Cuma haset saat 10.30’da söz yürüyüşüyle başlayacak.

Gazipaşa Şehremini Mehmet Ulu Yılmayan, Yeni Mahalle’de kâin Atatürk Parkı içerisinde düzenlenecek Çekirdeksiz Nar ve Tropikal Meyve Festivali’ne cümle kaza halkını nida etti.

Şehremini Yılmaz, “Canan hemşehrilerim, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ilçemize isminin verilişinin 100. sene dönümü namına düzenlediğimiz 12. Gazipaşa Çekirdeksiz Nar ve Tropikal Ürün Festivali’ne eksiksiz halkımız davetlidir. 100 yıldır gururla taşıdığımız ilçemizin isminin yıl dönümünü eş hep gelişigüzel nazik ayrımsız heyecan ile kutlayalım” dedi.

Çekirdeksiz Nar ve Tropikal Sonuç Festivali boyunca birbirinden farklı etkinlikler düzenlenecek. Cuma Namazı günü saat 10.30’da hezel yürüyüşüyle curcuna alanına antre yapılacak. Umum oyunları gösterilerinin peşi sıra ise açım konuşmaları gerçekleştirilecek. Küşat konuşmalarının bitmesi ile gelişigüzel stantlar gezilecek. Gazipaşa Belediyesi Ekin ve Toplumsal İşler Müdürlüğü yoluyla festivale katılanlara alaca aş ikramında bulunulacak. Saat 14.00 BATEM’den Dr. Süleyman Söz aracılığıyla “Avokadoda anacın önemi ve aşılama” üzerine, 16.00’de ise Gazipaşa Belediyesi Halk Sanatları Atölyesi sorumlusu vasıtasıyla ” İpek Kozasından Narçiçeği broşu yapımı” üstüne workshoplar yapılacak. Gevenes’e has türkü ve Irlamak dinletisi ile devam edecek olan festival programı, akşam 20.30’da Nebil Özgentürk ve Dayanabilen Uca’nın sunacağı sohbet programı ile sona erecek.

EDİP AKBAYRAM, MANZARA ALACAK

Festivalin ikinci gününde ise stantlar saat 10.00’da ziyaretçilere açılacak. Stantların açılmasından sonraları bildirme iri muz dalı yarışması yapılacak. Saat 11.30’da Gazipaşa Tarım Firez Turizm Yetişek ve Müzaheret Derneği Başkanı Hüsnü Doğan, curcuna katılımcılarına Çekirdeksiz Narın tarihçesi anlatacak.  Ardından ise en şişman çekirdeksiz nar, yeryüzü iyi çekirdeksiz nar, en aceleci nar yiyecek, “Damaklarda Gazipaşa” Butik pastacılık yarışması, “Damaklarda Gazipaşa” Tropik mahlut yarışması ve Gazipaşa Belediyesi Ahali Oyunları gösterisi ile bitmeme edecek. Yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri ise törenle verilecek. Saat 16.30’da Şef Evrim Özkan önderliğinde Sanart Saz Evi Çocuk korosu çalgı dinletisi yapacak. Akşam saat 21.00’de ise adlı artist Yazar Akbayram Cumhuriyet Meydanı’nda dinleti verecek.

Festivalin son gününde tropik bahçede yapıt hasadı yapılacak. 12. Gazipaşa Çekirdeksiz Nar ve Tropikal Semere Festivali 23 Teşrinievvel Münasebet Günü saat 17.00’de sona erecek.
Share: