Amasya’da öğrenciler yaya geçitlerini “Hayata saygı duruşu” sloganıyla kırmızıya boyadı

İçişleri Bakanlığı vasıtasıyla ülke genelinde trafikte arızi önceliğine dikkati kaplamak ve çoban duyarlılığını tezyit etmek amacıyla “Yayalara evleviyet duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla başlatılan farkındalık kampanyası kapsamında Amasya’de etkinlik gerçekleştirildi.

75. Yıl Borsa İstanbul Beyazıt İlkokulu önünde düzenlenen etkinlikte Vali Mustafa Masatlı, öğrencilerle palyatif geçitlerini kırmızıya boyadı.

Vali Masatlı, öğrencilerle arızi geçidini kırmızıya boyadı.

Masatlı, gazetecilere, akıbet yıllarda İçişleri Bakanlığınca trafikte birey ve mülk güvenliğinin sağlanması amacıyla değişik proje ve çalışmaların hayata geçirildiğini, yayaların güvenliğini ulaşmak için “Yayalar kırmızı çizgimiz”, “Öncelik hayatın öncelik yayanın” ve “Sâri güvenliğinin nöbetçisiyiz” kabil sloganlarla sosyal farkındalık oluşturulmaya çalışıldığını anlattı.

Amasya’da sürücülerin geçici geçitlerine yaklaştıklarında duygun davrandığını dile getiren Masatlı, “Bugünkü farkındalığımızın sloganı, ‘Yayalara evleviyet duruşu, hayata ihtiram duruşu’. Hayata geçirdiğimiz bu mücahede ile ilkin evlatlarımız atılmak üzere gençlerimizde ve toplumumuzun mecmu kesiminde mevcut olan farkındalık düzeyini henüz bile artırmayı amaçlıyoruz.”diye niteleyerek konuştu.

Etkinlik, çocukların Türk bayraklarıyla muvakkat geçidinden geçişinin arkası sıra sona erdi.

Share: