Almanya’da koalisyon hükümetinden tekme yurttaşlık hamlesi! Düzenlemeye bildirme çok rağbeti Türklerin göstermesi bekleniyor

Almanya’da ortak yönetim hükümeti, vatandaşlık yasasında şümullü düzelti amacıyla harekete geçti. Fark kapsamında, Alman vatandaşlığına başvurmak amacıyla gerekli olan ülkede 8 sene durma etmiş olma koşulu 5 yıla düşürülecek.

ÖZEL BAŞARI GÖSTERENLER 3 YILDA VATANDAŞLIĞA GEÇEBİLECEL

Almanya’ya uzlaşma üzerine,soylu erki ve içtimai bakımdan “hususi başarı” gösteren göçmenlerin vatandaşlığa geçişi ise 3 yılda yapılabilecek.

ÇİFTE VATANDAŞLIK HAKKINDA ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK

Reformun süresince saha düzlük tekme yurttaşlık hakkı ise hele Almanya’daki Türkler açısından ehemmiyet taşıyor. artık Alman vatandaşlığına geçecek kişiye, geldiği ülkenin vatandaşlığından hayat şartı aranmayacak. Yasa değişikliği amacıyla hazırlıkların sene sonundan önceki tamamlanması amaçlanıyor.

ALMAN VATANDAŞLIĞINA NASIL GEÇİLİR?

Almanya vatandaşlığına geçişte dayanıklı çok kriter ayn önünde bulundurulmalıdır. Içki bağı ile vatandaşlık elde edilebileceği kabilinden ebeveynlerinden temas ikisi dahi ecnebi aynı talih vatandaşı olan kişiler daşartlar dahilinde yurttaşlık hakkından yararlanabilmektedir. Almanya’da vatandaşlık hakkı gelişigüzel bireyin bağımsız milletvekili iradesinde olmakla beraber ülke için üstelik yerinegetirilmesigereken prosedürler olacaktır.

8 YIL İKAMET IKA ŞARTI

Anne ve babanın devlet vatandaşı olması durumunda munzam namına bir işleme bağımlı tutulmadan hudayinabit adına Alman vatandaşlığına doğruluk kazanmışsınız demektir Sadece babanız Alman vatandaşı ise ülkenin yetkilendirdiği kurumlardan onaylama alarak vatandaşlık başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ailenizden dizge yabancı aynı mevki vatandaşı ise daha ayrımlı işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ailenizin ve sizin asgari adına 8 yıldır ülkede ikamet ediyor olması gerekmektedir.Sizlerden Almanca dil yeterliliğinizi ve ülkenin demokratik ve içtimai düzenine harmoni sağlayabileceğinizi kanıtlayacak vesaik istenecektir.

Share: