Alanya’da Acun Katışıksızlık Günü nedeniyle yer temizliği

Alanya’dahi, Dünya Katışıksızlık Günü kapsamında Toros Dağları’nda toplanan atıklar, rahatlık paraşütüyle sahile getirildi.

Alanya Belediyesi öncülüğünde semavi bayraklı oteller, ‘eko meslek projesi’ kapsamında düz kayran okulların öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla, Toros Dağları’ndaki Hıdırellez mevkisinde günahsızlık gerçekleştirildi.

Temizlik çalışmasında toplanan poşet, şişe, hurda parçalar ve plastik atıklar, Hıdırellez mevkisindeki alanda ön paraşütü pilotlarıyla, alarga Kleopatra Plajı’na getirildi. Çöpler buradan birlikte atılmış toplama kutularına atıldı.

Alanya Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Ali Yenialp, atılan yönetimi ve mekân bilincinin geliştirilmesi ve farkındalık tasarlamak amacıyla etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi.

Katılımın alçak olduğunu anlatım eden Yenialp, “Alanya Belediyesi olarak şehrimizin dört bir yanında çalışmalarımıza bitmeme ediyor ve temiz ayrımsız yer üzere uğraş ediyoruz. Tüm katılımcılara ve bu mehabetli organizasyonda emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Share: