Aktardan antipatik albeni tavsiyesi: “Zencefil, hint safranı, narçiçeği, kuşburnu tüketin”

Aktardan itici çekicilik tavsiyesi: “Zencefil, hint safranı, narçiçeği, kuşburnu tüketin”

BİNGÖL – Bingöl’birlikte aktarcı Nedim Pektaş, zencefil, hint safranı, hibiskus ve kuşburnu karışımının muafiyet sistemini güçlendirdiğini söyledi.

Hava sıcaklıklarının düşmesi ve şita aylarının yaklaşmasıyla birlikte aktarcılara birlikte gönül artmaya başladı. Özellikle soğuk algınlığı ve öksürüğe cebin vatandaşlara saf mahsulat kaynak fail aktarcılar, günde tıpkısı veya iki bardak mahlut içilmesinin faydalı olduğunu vurguladı.

Bingöl’de etraflı yıllardır aktar olan Nedim Pektaş, nebat çaylarının tüketiminin majör olduğunu anlatım etti. Pektaş, “Bitki çaylarını referans edebiliriz. Öksürüğe zencefilli, hatmi çiçeğini önerebilirim, yoğurt çiçeği çayı enfeksiyon için birebir fazlalık altın otu birlikte enfeksiyona çok bereketli geliyor. Geçit enfeksiyonuna adaçayını önerebiliriz. Kış çayımız var, kış çayınızda 15-16 asıl karışımımızdır, kendimiz hazırlıyoruz bunu de halkımıza vatandaşlarımıza referans edebiliriz. Öncelikle bu kış aylarında tavsiye mektubu ettiğimiz zencefil, zerdeçal, hibiskus dediğimiz narçiçeğidir. Bu üçünün karışımını aynı bile bittabi kuşburnu ile ilave edersek değişik hayır olur. Soğuktan arındırır, bağışıklığı güçlendiriyor. Günde 2 çamçak tüketilmesi gerekiyor, bunun zararı yoktur. Ahit içerisinde dahi ayrımsız çamçak alabilirler, derbent enfeksiyonuna koku alma organı akıntısına bire birdir. Zerdeçalın fiyatı şuan 80 teklik, zencefil ise fiyatı 100 teklik onu da balla karıştırıp veriyoruz. Bitki çayı karışımı üstelik şuanda paketi 20 lira” diye niteleyerek konuştu.

Share: