Akşener’in sözleri “adaylığa destek” yerine yorumlandı: Kılıçdaroğlu’na ölünceye kadar gönül borcu duyacağım

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Imdi haberi olmak zorundayım. Siz sıradan benimle birlikte misiniz?” çıkışı CHP’yi hareketlendirdi. Partililer, içtimai medyada Kılıçdaroğlu ile fariğ fotoğraflarını “Yanınızdayım” etiketiyle paylaşırken evvel bindi mesajlarının adları sıkça cumhurbaşkanlığı adaylığı için gündeme gelen İstanbul Büyükşehir Şehremini Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan gelmesi ilgi çekti.

AKŞENER: ÖLÜNCEYE BÜYÜKLÜĞÜNDE ŞÜKRAN DUYACAĞIM

Kılıçdaroğlu’nun bu çıkışına 6’lı masada oturan liderlerin ne reaksiyon vereceği ise zül konusu oldu. Siyaset gündemini hareketlendiren konunun hemencecik peşi sıra İYİ Parti lideri Meral Akşener’den dikkat calip aynı çıkış belgesi geldi. Akşener, “Tığ partiyi kurduk. ‘Kurulamaz’ dediler, kurduk. 24 Haziran’da seçim kararı makbuz ve parçalanmamış seçime gideceğiz. YSK’dan aksine akıbet çıkacağı söylenmeye başlandı. Sonraları bire bir siyasi partimizin Genel başkanıyla görüştük ‘Acaba beraber gidebilir miyiz’ diye niteleyerek maalesef olmadı, şartlar uymadı. Sonradan benim aklıma sayın Kılıçdaroğlu ile ahbaplık etmek geldi. Namına gittim 15 mebus istek ettim. Yani bu neydi? Demokrasiye dair Türkiye’de birçok şeyi değiştirecek ayrımsız girişim atılmasına müteveccih ayrımsız talepti. Namına herhalde ölünceye kadar minnet duyacağım. Ego sülaleme ‘Sayın Kılıçdaroğlu’nu çocuklarıyla bu arada’ vasiyet ettim. Başlarına ayrımsız özdek gelirse bendedir, bizdedir.” ifadelerini kullandı.

“DESTEK” ŞEKLİNDE DEĞERLENDİRİLDİ

Meral Akşener’in bu söylemleri, Kemal Kılıçdaroğlu’nun namzetlik ihtimalini güçlendirdiği ve kendisine bu konuda destek verdiği şeklinde yorumlandı. Şimdi gözler, 6’lı masadaki sair liderlerin yapacağı açıklamalara ve 2 Ekim’de gerçekleştirilecek toplantıya çevrildi.Share: